Toto je 5 naj atrakcií v Dubaji. Čo nesmiete vynechať?

Please enter banners and links.

Dubaj je ambiciózne mesto, ktoré sa ničoho nebojí a nič tu nie je nemožné. Ako si inak vysvetliť, že za pár desiatok rokov sa uprostred púšte zrodila metropola, ktorá fascinuje celý svet? Dubaj obľubuje megalomanstvo, ktoré vyrazí dych každému, aj tým najbohatším na svete. Nájdete tu mnoho zaujímavých atrakcií, ktoré sú naj nielen v tomto meste, ale na celej planéte. Čo nesmiete vynechať?

 

Najvyššia budova na svete

Nie je žiadnym prekvapením, že práve v Dubaji narazíte na najvyššiu budovu sveta. Je ňou BurjKhalifa, 828 metrov vysoký kolos so 163 poschodiami predbehol takmer o 200 metrov druhú najvyššiu budovu sveta – čínsku ShangaiTower. Dubajskí šejkovia si povedali, že keď byť naj, tak skutočne štýlovo. Vychutnať si tu môžete vyhliadku zo 148. poschodia, ktorá vám ukáže Dubaj v inom svetle – bude ešte megalomanskejší, ako ste si mysleli. A len tak pikoška, ShangaiTower postavili o 5 rokov neskôr ako BurjKhalifu, i to o niečom svedčí.

 

Najväčší človekom vytvorený ostrov

Ľudstvo od pradávna láka pokoriť prírodu, v Dubaji sa toho zhostili skutočne štýlovo – vytvorili najväčší umelý ostrov na svete. Nejde však len o hocijakú placku, je v tvare palmy a náklady na jeho výstavbu sa pohybujú na úrovni 12 miliárd dolárov. Pre lepšiu predstavu, o akú veľkú investíciu išlo, ročný HDP Slovenska dosiahol v roku 2017 95 miliárd dolárov. Ak si chcete dopriať jeden z najvzrušujúcejších zážitkov v Dubaji, určite si nenechajte ujsť šancu tandemového zoskoku z lietadla nad týmto ostrovom.

 

Gigantické obchodné centrum

V roku 2008 otvorili v Dubaji najväčšie obchodné centrum na svete s rozlohou neuveriteľného 1,1 milióna m2. Číňania sa však rozhodli tento rekord pokoriť a v roku 2013 dokončili kolos s celkovou plochou 1,7 milióna m2. To však nič nemení na tom, že v DubaiMall nájdete prakticky čokoľvek, čo si predstavujete – 1200 obchodov prináša skutočne pestrú ponuku. Zaujímavosťou je, že táto budova bola istý čas najnavštevovanejšou na svete, v priebehu jedného roka privítala až 54 miliónov návštevníkov. Pre lepšiu predstavu Niagarské vodopády navštívi ročne 30 miliónov turistov.

 

Najvyššie hotely sveta

Svet hotelov tiež dokazuje, že v Dubaji myslia na najvyššie méty – až 4 hotely v tomto meste sa umiestnili v prvej šestke najvyšších hotelov sveta. Tým najvyšším je dubajský Gevora Hotel s 356 metrami a 76 poschodiami postavený v roku 2017. Jeho výstavba stála približne 250 miliónov dolárov a hosťom ponúka ubytovanie v 528 izbách. Druhým najvyšším hotelom na svete je  JW MarriottMarquisDubai, ktorý za rekordérom zaostáva iba o jeden meter.

 

Najväčšia tancujúca fontána

Tancujúca fontána neďaleko najvyššej budovy sveta, BurjKhalifa je najväčšou tancujúcou fontánou na svete. Na ploche 30 akrov sa o neuveriteľné divadlo stará 6 600 svetiel, 50 projektorov, je dlhá 275 metrov a dokáže vytrysknúť vodu do výšky neuveriteľných 150 metrov. Náklady na jej výstavbu predstavovali 218 miliónov dolárov a v jednej sekunde dokáže vystreliť do vzduchu viac ako 80-tisíc litrov vody. Atmosféru predstavenia dotvára arabská a svetová klasická hudba, ktorá umocňuje nezabudnuteľné momenty.

 

Túžite si pozrieť ktorúkoľvek z týchto atrakcií naživo? Navštívte stránku www.dubaj.sk a vyhliadnite si pobyt v tomto neuveriteľnom meste.

Reklamný článok