Tieto „kamarátky“ nepotrebujete!

Please enter banners and links.

ID-100279104Často sa (často aj úplne nevedomky) obklopujeme ľuďmi, ktorí z nás len vysávajú energiu a po stretnutí s nimi sa cítime v podstate ešte horšie. Ak aj vy máte zopár ľudí vo svojom okolí, pri ktorých sa cítite vyžmýkane, zbystrite pozornosť a zamyslite sa nad tým, či nebude lepšie radšej týchto ľudí vyradiť zo svojho života. Donekonečna sa predsa nemôžete cítiť zle!

 

Ohováračky

Všetky klebetíme, všetky pretriasame iné ženské pri kávičke, všetky sme tak trochu zákerné. Niečo celkom iné sú ale „kamarátky“, ktoré ustavične (a fakt škaredo) ohovárajú všetky ostatné svoje kamošky. Pokiaľ niekedy škaredo skomentuje nejakú kolegyňu, ktorá jej ide na nervy, dá sa to pochopiť. Ale nechutne kydať na vlastné kamarátky, to je už prisilná káva.

Môžete si byť istá, že rovnako za chrbtom ohovára aj vás a váš život. Ak nechcete o takúto „kamarátku“ prísť aspoň sa nezapájajte do rečí a rozhodne s ňou neriešte svoje súkromie.

 

Negativistky

ID-100103331

Všetko je zlé, všetko sa zhoršuje, táto doba je otrasná, mládež je oveľa skazenejšia, všetci len okrádajú, každý muž je podvodník, a takto by sme mohli pokračovať ďalej. Verte, že takejto negativistke nevštiepite do srdca ani kúsok radosti, nieto ešte aby ste jej nedajbože zdvihli náladu. Akákoľvek snaha je zbytočná, okrem toho aj vaša nálada zakaždým rapídne poklesne. Ak si nenechá poradiť jednoducho sa s ňou stretávajte čo najmenej. Určite pri svojom správaní stretne podobnú tragédku, s ktorou si bude mať čo povedať. Vy si strážte svoju radosť zo života.

 

Tie najlepšie

Celý svet sa točí len okolo nej. Jej dovolenka bola najlepšia, jej dieťa je najšikovnejšie, jej manžel je ten najlepší. Vaša dovolenka bola určite fajn, ale jej bola lepšia. Vy síce máte nové auto, ale jej je zaručene lepšie i keď nie je práve zakúpené. Tieto reči vás len znechutia a po každom rozhovore s takouto „kamarátkou“ budete zničená. Je len na vás, či chcete tieto neobjektívne kecy počúvať, alebo radšej posedíte pri šálke kávy s rozumnejšou kamarátkou.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net