Tie najlepšie tipy a triky do domácnosti I.

Please enter banners and links.

Aj napriek tomu, že každá žena je v domácnosti šikovná, občas si treba pomôcť nejakou malou radou a dobrým trikom. Preto sme pre vás, milé čitateľky, pripravili sériu tipov na uľahčenie prác nielen v domácnosti pri varení a pečení, ale napríklad aj v líčení. Začíname!

Potrebujete čerstvý syr a v chladničke sa našiel už len „stratený“ osušený kúsok? Veľmi ľahko ho zachránite ak ho na niekoľko hodín namočíte do mlieka. Bude vláčny a čo je hlavné, nestratí svoju chuť.

Syr na strúhanie býva niekedy príliš mäkký a potom sa zle strúha. Skúste ho však vložiť do mrazničky na asi pol hodinku a medzitým strúhadlo jemne potrite olejom. Po schladení sa dobre ostrúha a vďaka oleju sa neupchajú dierky.

V domácnosti sa stretávame s nepríjemnými a otravnými muškami ktoré sadajú na odkryté ovocie. Odplašte ich veľmi jednoducho a účinne: k miske s ovocím položte otvorené vrecko škorice. Uvidíte, viac sa tam už neukážu.

Zvyšnú smotanu v žiadnom prípade nevylievajte, zíde sa vám pri ďalšom varení. Nalejte ju do vreciek na výrobu kociek ľadu a nechajte zmraziť. Neskôr, keď budete potrebovať omáčku alebo polievku zjemniť, ich vytiahnete a 2 až 3 kocky vhodíte do hrnca.

A teraz trošku z iného kúta než je kuchyňa. Každá žena už zažila nepríjemnú situáciu s očkom na pančuchách. Horšie však bolo, že šlo stále ďalej a zväčšovalo sa. Vyhnite sa trapasu a vyskúšajte našu radu – okrem bezfarebného laku ktorý je v tomto prípade nenahraditeľným pomocníkom vám ochotne pomôže aj tekuté mydlo. Jednoducho ním potrite trhlinu.

I keď sa na fľaštičke od laku píše, že bude schnúť iba minútku či pár sekúnd, všetky dobre vieme ako to funguje. Schnutie je nekonečné najmä ak sa niekam ponáhľame. Pre urýchlenie schnutia dajte ruky s čerstvo nalakovanými nechtami do mrazničky. Budú dokonale suché.