Tie najlepšie tipy a triky do domácnosti XIV.

Please enter banners and links.

Tentoraz si prečítajte ako odohnať cigaretový dym, ako efektívne využiť v domácnosti lak na vlasy a okrem iné sa dozviete aj kedy vám budú sviečky počas romantických chvíľ horieť dlhšie.

Cigaretový dym nie je nič príjemné pokiaľ patríte medzi nefajčiarky. Najlepšie sa ho zbavíte octom. Nalejte ho do misky a položte tam, kde je ho cítiť najviac. Druhou možnosťou je zapáliť vonnú sviečku, prípadne obyčajnú.

Čerstvý chlieb sa bude omnoho ľahšie krájať keď nôž ponoríte do vriacej vody. Podobne postupujte aj pri múčnikoch. Tuk sa pri smažení nepripáli pokiaľ doň dáte nakrájanú surovú mrkvu na kolieska. Pečeň má viaceré blany ktoré treba poctivo dávať dolu. Zídu ľahšie keď ju v site premyjete vriacou vodou. Zátka z fľaše pôjde dolu s menšou námahou vďaka utierke. Stačí omotať hrdlo fľaše horúcou utierkou.

Lak na vlasy nemusí slúžiť iba na úpravu vlasov. Šikovná gazdinka ho dokáže prakticky využiť aj v domácnosti. Hodí sa pri vŕzgajúcich dverách – nastriekajte na pánty lak a odrazu prestanú rušivo škrípať. Pomôže vám aj so škvrnami na oblečení. Malé škvrny alebo fliačiky (napríklad na blúzke od pera) zídu ľahšie dolu po tom čo na ne nastriekate lak na vlasy. Následnej dajte klasicky vyprať alebo zaperte ručne. A do tretice ho využijeme pri lepiacej sa sukni. Keď sa šaty alebo sukne lepia na telo postriekajte ich zvnútra lakom; nebude sa tak tvoriť elektrostatický náboj.

Zápach rybaciny zmizne k kuchyne keď rybu vložíte do vody s pár kvapkami citrónovej šťavy ešte pred samotným varením. Zápach z aromatických jedál odstránite úplne bez námahy. Na variacu platňu položte pár bobkových listov ktoré spoľahlivo rozvoňajú celú kuchyňu. Pozor, platňa má byť ešte teplá, ale nikdy nie zapnutá!

Napísala: Zuzana Šusterová