Tie najlepšie tipy a triky do domácnosti X.

Please enter banners and links.

V tomto článku vám ponúkneme ďalšie užitočné rady. Nech sa páči!

Puding občas pripáli aj šikovná gazdinka. Vyhnete sa tomu však jednoducho: pred varením natrite dno hrnca maslom. Puding sa tak nielen že nepripáli, ale bude aj lahodnejší a chutnejší.

Huby by ste si možno dali na tanier častejšie, ale odrádza vás ich ťažká stráviteľnosť. Zmiernite ju tým, že ich pred tepelnou úpravou pokvapkáte citrónovou šťavou a posolíte. Po spracovaní budú chutné a nezaťažia tráviaci systém.

Rukavice z jelenej kože sú krásne a dobre sa nosia na rukách, ale občas ich treba aj prečistiť. Vložte ich do vlažného roztoku vody a mydla a pridajte trošku oleja. Potom ich nechajte voľne sušiť bez žmýkania.

Svetlá kožená obuv fľaky priam zvýrazňuje aby boli každému na očiach. Očistite takéto topánky vlažným mliekom, a potom pretrite bezfarebným krémom.

Odolné škvrny sa predsa len dajú vyčistiť. Zmiznú keď ich potriete penou na holenie, necháte chvíľu pôsobiť, a potom ju zotriete.

Premočené kožené čižmy schnú dosť dlho, ale ak do nich vložíte nadrobno nakrájané gaštany uschnú o čosi skôr.

Na špinavú bielizeň zaberie starý jednoduchý trik – pokojne pridajte do každého prania trošku jedlej sódy. Tá osvieži prádlo a zmäkčí ho.

Po niekoľkých cykloch prania nie je na škodu dopriať svojej práčke očistu. Vyčistite ju a dezinfikujte lacným trikom – do bubna vlejte pol šálky ústnej vody a zapnite bežný prací program.

Každá reklama vám zaručuje, že maslo ktoré si kúpite je pravé a bolo vyrobené len z tých najkvalitnejších surovín. Zistite pravosť masla – pritlačte plochu noža o maslo a ak sa vytvoria kvapky maslo nie je pravé a obsahuje náhradu (margarín).

Púder sa dá využiť nielen na kozmetické účely, ale efektívne ho zúžitkujete aj doma. Ak ním posypete ryhy na parketách zbavíte sa tak vŕzgajúcej podlahy. Alebo osušte staré knihy tým, že medzi stránky nasypete trošku púdru. Po čase ho dobre vyprášte.

Napísala: Zuzana Šusterová