Tie najlepšie tipy a triky do domácnosti VII.

Please enter banners and links.

Opäť tu máme niekoľko šikovných rád ktoré vám pomôžu nielen v domácnosti. Poďme sa teda na ne spoločne pozrieť.

Možno sa aj vám stalo, že sa na odeve vytvorili po praní nepríjemné neestetické uzlíky. Postačí, ak budete oblečenie prať na rubnej strane, alebo napríklad šaty pred praním v práčke vložíte do starej obliečky na vankúš.

Trápi vás mole v šatníku? Je to zaiste nepríjemné a odev sa potom nosí s nepríjemným pocitom. Zbavte sa ich jednoducho tým, že na viacerých miestach necháte orechové lístie. To vydrží celý rok a jeho pach odpudí mole.

Pri umývaní sa môže stať, že sa poháre v sebe zaseknú. Ak nejdú von ani pod tlakom a hrozí, že sa rozbijú, nedeľte ich nasilu. Radšej vyskúšajte osvedčený trik: spodný ponorte do horúcej vody, a do vrchného nalejte studenú vodu. Pôjde to okamžite.

Sklá okuliarov zašpiníte veľmi rýchlo, no čistenie je už zložitejšie. Skúste ich prečistiť kvapkou octu. Po nej by mali byť jasné bez šmúh a nemali by sa rosiť. Kvetináče nemusia byť naplnené len hlinou. Experimentujte a doprajte rastlinám zmes pozostávajúcu z drobných kamienkov ktoré nasypete na dno.

Na samotný záver ešte dáme tri triky týkajúce sa mäsa. Hydina bude chutnejšia vtedy, keď ju pred pečením potriete citrónovou šťavou. Pri varení sa stáva, že mäsko nechce byť uvarené ani po dlhom dusení. Tvrdé mäso rýchlejšie zmäkne ak k nemu pridáte trochu octu alebo sódy bikarbóny. Staršie mäso trošku osviežite jednoduchým trikom – dobre ho umyte v slanej studenej vode.

Zápach v chladničke nie je vôbec príjemný a niekedy trvá dlhší čas. Mal by zmiznúť ak na poličku umiestnite otvorenú nádobku s mletou kávou. Vaňa bude opäť lesklá ako nová keď ju dôkladne pretriete zmesou zloženou zo soli, octu a acidofilného mlieka. Škvrny od hrdze odstráňte citrónovou šťavou.

Napísala: Zuzana Šusterová