Tie najlepšie tipy a triky do domácnosti IV.

Please enter banners and links.

V tejto štvrtej časti na vás čakajú odpovede na bežné otázky. Ako dobre vyleštiť nábytok? Čo mi pomôže na spálený chrbát? Môžem si aj doma ošetriť ubolené chodidlá z opätkov? A ako správne docielim čistú chladničku? Čítajte ďalej a dozviete sa viac!

Ak obľubujete aviváž doprajte si ju teraz v naozaj poriadnej dávke. Nakvapkajte ju aj do vody v naparovacej žehličke. Vaša obľúbená vôňa vám nielen spríjemní žehlenie, ale aj prevonia odev.

Deti často obľubujú kreslenie farebnými ceruzkami, a to aj na steny. Neželaných výtvorov sa zbavíte, ak namočíte mokrú handru do sódy bikarbóny. Škvrny potom pomaly čistite.

Ak nemáte po ruke prípravok na leštenie nábytku nevadí. Zmiešajte 2 PL olivového oleja, 1 PL octu a 1 liter vody. Zmes prelejte do fľaše a nasprejujte tým nábytok. Potom už len použite suchú handričku.

Možno sa to stalo už aj vám – ste verná jednej značke marmelády, no práve tú nemali a vy ste vzali z núdze inú, ešte neoverenú. Na vaše prekvapenie bola veľmi riedka. Čo teraz? Bez obáv ju zahustite! Primiešajte do nej nastrúhané piškóty, a je to.

Slnko je už tu a nám hrozí spálená pokožka. Spálený chrbát vám pomôže ošetriť tvaroh: urobte si zmes z 1 PL aloe vera gélu a 250g tvarohu. Opatrne naneste na chrbát a nechajte pôsobiť 30 až 45 minút. Potom zmyte vodou.

Pomôžte svojim unaveným chodidlám – zmiešajte 1 čajovú lyžičku mandľového oleja so šiestimi až ôsmimi kvapkami éterického citrónového oleja a 3 PL univerzálneho krému (Dove, Nivea, a pod.). Zmes natrite v hrubej vrstve na chodidlá a nechajte pôsobiť 30 minút, potom odstráňte zvyšky. Túto masku na chodidlá môžete použiť aj cez noc ak si na nohy dáte ponožky z bavlny.

A na záver päť rád pre vždy čistú chladničku:

–      pokazené potraviny hneď von,

–      udržuje ideálnu teplotu, tá má byť 5 stupňov,

–      nikdy ju neplňte doplna pretože potom v nej nebude cirkulovať vzduch, potraviny sa skôr pokazia a nebude dobre chladiť,

–      potraviny ktoré už nemajú pôvodný obal (sú otvorené) skladujte v dózach a potravinových fóliách, tak sa neprenesú ani baktérie z potraviny na potravinu, ani pachy,

–      ideálne je čistenie chladničky každé štyri týždne (vypratať ju a umyť čistidlom na kuchynské plochy).

Napísala: Zuzana Šusterová