Test autosedačky Chicco Neptune Blue

Please enter banners and links.

Pre bezpečnosť detí sa snažíme robiť všetko, čo sa len dá. A preto je dôležité venovať sa bezpečnosti detí aj pri cestovaní autom. Veď nie nadarmo je autosedačka pre deti povinnou výbavou, vďaka jej použitiu totiž klesá riziko pre dieťa ak sa náhodou stane nejaká havária.

Poznáme štyri hlavné skupiny detských autosedačiek, delené podľa hmotnosti dieťatka. Ide o hmotnostné kategórie: 0-13 kg, 0-18 kg, 9-25 kg a 9-36 kg. Práve z poslednej kategórie hmotností sme do našej redakcie dostali autosedačku na otestovanie, konkrétne ide o model autosedačky Chicco Neptune Blue z internetového obchodu autosedacky24.sk.

Na prvý pohľad vyzerá sedačka naozaj dobre, poťahy sú kvalitné a je možné ich aj prať na 30°C, takže čistenie nie je vôbec náročné. V návode je uvedený i presný popis toho ako dať poťah dolu, takže s tým nebudete mať žiadny problém.

Sedačka je v oblasti ramien a hlavy z bočnej strany vypolstrovaná čo zaručuje extra bezpečnosť a pohodlie pre vaše dieťa. Prenášanie autosedačky ja tiež veľmi jednoduché vďaka úchytom v hornej časti.

Samotná manipulácia s autosedačkou a jej nastavenie pre rôzne váhové kategórie detí nie je na prvý krát úplne najjednoduchšia. No ak sa budete držať návodu všetko sa vám podarí tak, ako má a časom vám to pôjde už samo, stačí si zvyknúť. Následne, keď už budete mať  v aute bez dieťaťa, i tak ju pripevnite aby neohrozovala cestujúcich.

Po inštalácii už nie je žiadny problém dieťa do sedačky posadiť a pripútať. V prípade detí od 9 do 18 kg sú využité pásy integrované v sedačke. V prípade detí starších sa pripútava pomocou pásov v aute. Nezabudnite však, že sedačku nemôžete dať na miesto, kde je iba brušný bezpečnostný pás, ale je nutný trojbodový pás.

Dôležitým aspektom pri autosedačkách je i rýchla možnosť dieťa v prípade nutnosti odpútať z autosedačky a o spôsobe akým sa to robí by mali byť informovaní všetci cestujúci. V prípade sedačky Chicco Neptune Blue je tento spôsob naozaj jednoduchý a rýchly, čo je veľmi dobré.

Táto autosedačka je univerzálna, čo znamená, že pasuje takmer do každého auta a je určená pre široké vekové rozpätie detí. Pri starších deťoch je možné použiť túto autosedačku bez zadnej opierky, v tomto prípade však klesá bezpečnosť, takže vám odporúčame používať kompletnú sedačku aj u starších detí.

Ak vám teda záleží na bezpečnosti detí, určite vám odporúčame nami testovanú autosedačku Chicco Neptune Blue. Vaše dieťa bude skutočné chránené, na rozdiel od lacných „čínskych výrobkov“.

Uložiť