Teraz je ten najlepší čas na návštevu Dubaja: užite si ho do sýtosti!

Please enter banners and links.

V Dubaji vám nuda nehrozí v žiadnom ročnom období. Je to miesto, v ktorom objaví to svoje každý pôžitkár a vášnivý cestovateľ. Krásy Dubaja priťahujú ročne viac ako 19 miliónov turistov, no sú obdobia, kedy si ich užijete najviac. Teraz je ten čas, tak ich nepremeškajte.

Dubaj vás každý mesiac prekvapí rôznymi podujatiami, veľtrhmi a festivalmi. Kombinácia modernej architektúry, špičkovej gastronómie a scenériami, ktoré stoja za fotku sa zapíše do pamäti každému návštevníkovi. Mnoho ľudí sa oprávnene zhodne na tom, že ak chcete spoznať Dubaj, musíte tam ostať až rok. Ale keďže si to nemôže dovoliť každý, prezradíme vám, kedy zo svojej dovolenky na Dubaji vyťažíte maximum. 

Predtým, ako zistíte, kedy je sezóna v plnom prúde, kedy je najlepšie počasie a skôr, ako si booknete letenku, zistite, čo sa v danom období bude v Dubaji odohrávať. Vždy je lepšie plánovať ako improvizovať. Aby vám potom nebolo ľúto, že vám unikla zaujímavá udalosť.

Kedy je ideálny čas na dovolenku v Dubaji?

Ešteže sa pýtate, pretože najlepší čas je práve teraz. Dubaj si najviac užijete od novembra do apríla. Prečo? Pretože tu neexistuje jeseň ani zima a určite každému dobre padne ujsť pred chladom do tepla. Dubajské leto vám však dá poriadne zabrať, teploty sa dokážu vyšplhať až na 50 stupňov Celzia a vysoká vlhkosť vám dá sotva dýchať.

Na júl a august si preto radšej naplánujte dovolenku v inej destinácii. Slováci sú zvyknutí na miernejšiu klímu, a preto vám bude vyhovovať aktuálnych 30 stupňov Celzia. Všetky nákupné centrá, reštaurácie a podniky sú dobre klimatizované, preto vám aj napriek vyššej teplote (na naše celoročné pomery)  bude dobre.

Často sa hovorí, že Dubaj je najlepšie navštíviť v decembri a januári. Áno, počasie je znesiteľné a viac-menej sa môžete bez obáv slniť na pláži alebo kúpať v mori či bazéne. Ale je tu háčik. Ceny za služby a ubytovanie sú v týchto mesiacoch obvykle vyššie a aj turistov je tu viac.

Turistami sa do počas zimných mesiacov len tak hmýri na pláži Jumeirah a preplnené sú aj veľké spoločenské podujatia. Užívať si prijateľné tropické počasie niečo stojí. Takže ak váhate, či vyraziť do Dubaja teraz alebo v lete, prvá možnosť je správna.

Na čo si dať pozor na dovolenke v Dubaji?

Napriek tomu, že Dubaj sa považuje za kozmopolitné mesto, stále v ňom prekvitá náboženstvo a s ním spojené zvyky. Vďaka nasledujúcim tipom sa vyhnete rôznym kultúrnym nedorozumeniam a nechápavým pohľadom domácich.

  • Nepite alkohol na verejnosti, hoci pre turistov je legálny.
  • Nebozkávajte sa so svojou polovičkou na verejnosti.
  • Rešpektujte miestne tradície, aj keď s nimi nesúhlasíte.
  • Počas Ramadánu sa vyhýbajte fajčeniu, pitiu a jedeniu na verejnosti.
  • Najmä ženy by sa tu mali obliekať konzervatívne.
  • Naučte sa základné arabské frázy, uľahčí vám to pobyt.
  • Nefotografujte miestnych bez ich súhlasu.

Plánujete dovolenku v Dubaji? Chyťte si výhodnú ponuku na www.dubaj.sk!