Terasa zahalená do bielej farby určite zažiari

Please enter banners and links.

Každý z nás, kto máme rodinný domček či víkendovú chatku alebo hoci aj dostatočne veľkú lodžiu či balkón, máme svoje sny o tom, ako asi by mala vyzerať, aby upútala pozornosť len v tom najlepšom zmysle.  Spôsobov , ako to dosiahnuť, je mnoho. Niekto to vsadí na „záplavu“ kvetov, iný azda na parádny kamenný obklad. Ale napadlo vám už niekedy, že aj farby vytvárajú dojmy?

 

Každá  farba nesie určité posolstvo

Biela farba je farba čistoty, luxusu, štýlu, jedinečnosti, originality, elegancie, sebavedomia a dalo by sa pokračovať ešte dlho. Je iná ako všetky ostatné. Nevýrazná a zároveň „svieti“ už z diaľky. Je zaujímavá tým, že sa nevnucuje, pôsobí neutrálnym dojmom, ale zároveň srší sebavedomím a istotou. Jedným slovom – šarm. Vždy bola a vždy bude vyhľadávanou farbou na čomkoľvek. Autá, odevy, spotrebiče, nábytky, farby alebo kvety – všade nájde svoje uplatnenie a teší sa svojej obľube stále viac. Vďaka novým moderným štýlom, ale aj tým, čo sa vracajú spätne  – akými sú napr. vintage, ale aj rôzne iné, kde sa zaraďuje provensálsky, škandinávsky, minimalistický štýl, atď. , tak dáva možnosť ukázať sa len v tom najlepšom svetle.

 

Šup s ňou na terasu!

Nie je jednoduché sa rozhodovať , ak ide o farby. Je samozrejmosť, že všetko časom stráca svoju vitalitu, jasnosť, žiarivosť, lesk a odtieň. Obzvlášť, ak sa niečo nachádza vonku v prírode alebo ak chcete, tak v exteriéri. Chce to dôkladný rozbor a premyslenosť. Keď ste ochotní znášať kritiku okolia ohľadom bielej farby, pokojne im o svojich plánoch povedzte. No pripravte sa na veľký boj. Budú totiž skalopevne presvedčení, že na bielej farbe vidno každú špinku a fliačik, že sa rýchlejšie poškodí a podobné nezmysly.  S jasnou predstavou o tom, aké to raz chcete mať, sa smelo pustite do vytvárania vášho raja na zemi!

 

Zdola hore

Najkrajšie na bielej terase je to, že láka pohľady ľudí už z diaľky. Je to predsa niečo iné! Také čisté a vznešené. Najdokonalejší efekt docielite, keď ju zapojíte do každučkého kúta či doplnku. Podlaha, stena, obklad, nábytok, kvety, črepníky, textil. A zábradlie. Keď uvidíte výsledný efekt, až vtedy si poviete, že sa to naozaj oplatilo. V lete, keď je všetko navôkol krásne zelené, rozkvitnuté a svieže , bude výrazným a významným prvkom priťahujúcim pozornosť. Celé to oživí a rozprúdi energiu. Biela pôsobí aj veľmi upokojujúco, takže si na nej výborne oddýchnete a načerpáte nové sily. A o to ide, či nie? Zapojením rôznych prvkov, ako sú napríklad kožušiny, lampáše, lampióny, dokonca i závesy, vytvoríte okúzľujúce miestočko plné harmónie a dokonalosti.

FOTO: google.com