Tehotenské testy

Please enter banners and links.

Takmer každá žena aspoň raz v živote kupuje tehotenský test. Veľká väčšina potvrdí, že je to významný moment, ktorý si pamätajú dodnes. Obrovská nervozita, túžobné očakávanie a neutíchajúca, rastúca zvedavosť. Od odpovedi, či čakáte bábätko, vás delí iba niekoľko chvíľ, pretože prvý krok ste už urobili.

 

Aké druhy existujú?

Keď sa raz ocitnete v lekárni alebo vo svojej drogérii a zúfalo budete vyberať ten najlepší tehotenský test, ešte pred tým by ste mali vedieť, že týchto „poslov dobrých alebo zlých správ“, existuje niekoľko druhov. Máte možnosť si zakúpiť tyčinkové, digitálne, extra citlivé alebo kazetové. Všetky pracujú rovnako na jednom princípe – ocikať a čakať.

Ani cena, ani značka, dokonca ani konkrétny typ tehotenského testu neovplyvňujú jeho kvalitu a (ne)požadovaný konečný výsledok.

 

„Babské“ tehotenské testy

Ak to máte ďaleko do mesta alebo je práve všetko zatvorené, no vy „umierate“ túžbou dozvedieť sa pravdu tu a teraz – ešte nič nie je stratené. Otestujte sa samé doma! Nie je na tom nič zvláštne, veď v minulosti ženy nemali takéto moderné možnosti, ako my teraz. Tiež chceli vedieť, či sa „zadarilo“.

Domáce tehotenské testy pracujú taktiež na báze moču. Ocikať a čakať.

Môžete vyskúšať napríklad test s bielou zubnou pastou. Ak zmení farbu na modro, tak pravdepodobne ste tehotná.

Aj obyčajný cukor by mal zvláštne zareagovať s močom, ak ste tehotná – vytvoria sa hrudky.

Chlór, ale aj kuchynský ocot budú šumieť, ak zreagujú s tehotenským močom.

Olej v prípade, že ste tehotná, s vaším močom vytvorí jednu veľkú machuľu. Ak je to opačne – vytvorí sa veľa ďalších malých „očiek“.

 

Ako to funguje?

Neurobím chybu? Pýta sa väčšina neskúsených „snažiliek“. Odpoveď znie – sotva! Použitie tehotenského testu z lekárne alebo z drogérie je veľmi nenáročné a príbalový leták dokonale informuje o každom jednom kroku a postupe. Pravdepodobnosť, že by ste niečo vykonali zle, je minimálna. Niektoré tehotenské testy stačí „za jazdy“ ocikať a iné na pár sekúnd namočiť do nádobky s močom. V prípade pozitívneho výsledku bude druhá čiarka zreteľná, aj keď možno o odtieň slabšia ako tá kontrolná. Na príbalovom letáku sa píše, že odpoveď niekedy príde až po pár minútach, ale mnohé šťastné správy boli jasne viditeľné už za pár sekúnd.

Ak tehotenský test zaznamená tehotenský hormón hCG v moči, gratulujeme! Odpoveď je jednoznačná – ste tehotná. Je to totiž výhradne ženský hormón, ktorý každých pár dní zvyšuje svoje hladiny v tele. Neváhajte zájsť za svojím lekárom, aby vaše podozrenie stopercentne potvrdil.

Malá rada na záver – testujte iba v prípade, že vám nenastúpila menštruácia a viete, že by ste mohli byť tehotné. Ináč sú to len zbytočne vyhodené peniaze, pretože dostatočné množstvo tehotenského hormónu sa vytvorí až 2 – 3 týždne po pohlavnom styku.

FOTO: pexels.com