Tak čo dnes na seba?

Please enter banners and links.

Dnes už v móde neexistuje takmer žiadne tabu. Ženy majú tak z jednej strany ľahšiu voľbu, pretože vedia, že ich za príliš krátku sukňu nikto nezavrie, ani nepotrestá. Na druhej strane sú ženy márnivé a nikdy nemajú dosť. Pred preplneným šatníkom preto vznikajú dilemy, ktoré sa nevyriešia ani za hodinu prezliekania sa.

Keďže majú dámy neuveriteľnú schopnosť nevybrať si ani z 200 tričiek aj keď idú len vyhodiť kôš, sú ľahkým terčom obchodníkov s oblečením. Nie je na tom nič zlé, pokiaľ sa túžba po novom kúsku topánok drží na uzde. Dámske oblečenie má neuveriteľnú škálu prvkov, druhov a štýlov, ktoré sa dajú skvele kombinovať. Je to nevyčerpateľný priestor pre fantáziu, ktorú ženy žmýkajú každý deň. Aj vy ste si už dali otázku „čo dnes na seba“?

Na každom kroku natrafíte na módny magazín, alebo časopis kde sú tipy pre obliekanie. Móda má totiž neuveriteľnú vlastnosť vyjadriť aj to, čo neviete povedať slovami, a často si to ani neuvedomujete. Vystihne vás lepšie, ako by ste to spravili vy. Preto sa dnes na ňu kladie taký dôraz.

 

Toto sa síce nosí, ale…

Nad niektorými trendmi si každý druhý človek láme hlavu. Také sandále, ktoré majú otvorenú špičku a siahajú až ku kolenám, nie sú pri chuti každému. Kompromis môžu byť praktické gladiátorky, ktoré aj keď sú vyššie, vás nebudú v lete zbytočne hriať. Už dlhšiu dobu sa nosia aj šatky. Ak chcete kráčať v trendoch, ale neviete si na ozdobu zvyknúť, stačí ak si zoženiete ľahký tenký šálik, ktorý vás v teple môže aj príjemne ochladiť. Pokiaľ sa chcete na svet pozerať z výšky, ale lodičky vám naháňajú hrôzu, bežte si vyskúšať topánky na klinovom podpätku. Lepší balans a pohodlnejšia chôdza z vás spravia kráľovnú.

Ak si lámete hlavu nad tým, že sa nosia balónové sukne, ale vám proste nejako nesedia, nenoste ich! Trendy tu nie sú od toho, aby ich nosil úplne každý! Sú tu od toho, aby ste si v mori oblečenie lepšie vyberali. Podávajú vám najnovšiu ponuku, a je len na vás či sa chytíte. Výhodou veľkej smršti odevu je to, že sa dávajú väčšie možnosti každej postave. Užšie dámy zvýraznia boky, a širšie paničky môžu upútať pozornosť konečne niečím iným ako bruškom. Ak si neviete rady, kvalitný módny blog vám poradí v tom, čo je pre vás vhodné.

Móda, to však nie je len sukňa a blúzka. Ak vám na zovňajšku záleží a chcete vždy pôsobiť dokonale, nezabudnite na módne doplnky. Kabelky, bižutéria, tašky, či iné ozdoby výrazne napomáhajú k vášmu vyššiemu sebavedomiu. Tu sa dbá o farebné zladenie. Do módy prichádzajú krikľavé, až neónové farby, ale takáto extravagancia nie je pre každého. Dobre si rozmyslite, či neónové tričko podtrhne vašu individualitu, alebo sa budete cítiť zle pri pohľadoch iných ľudí.

Oblečenie má dopĺňať vašu osobnosť, a preto by ste sa mali vždy odieť tak, aby ste sa cítili dobre. Nezabúdajte, že trendy nie sú písané zákony, ktoré musí dodržať každý. Občas vám nezaškodí pozrieť históriu módy a načrieť do sveta módy spred niekoľkých rokov. Stále sa niečoho držíme. Kedysi to boli korzety, dnes nalinkované šaty. Buďte individuálne a budete krásne!

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net