Tajomstvá mejkapu

Please enter banners and links.

Milióny žien na celom svete si denne kladú otázku, či je používanie mejkapu správna voľba. Existuje množstvo článkov, ktoré verejnosť informujú o jeho nepriaznivých účinkoch. Predčasné starnutie pokožky, upchaté póry, akné a ďalšie odstrašujúce fakty mejkapu rozhodne nerobia dobrú reklamu. Ako to však je naozaj?

 

Hydratuje, vyživuje, skrášľuje

Tvrdenie, že mejkap má viac mínusov ako plusov, nie je úplne správne. Pri vhodnej starostlivosti o pleť je skôr náš pomocník ako nepriateľ. Vďaka nemu nadobúdajú ženy väčšie sebavedomie a cítia sa krásne ako modelky. Aj z obyčajného dievčaťa sa za pár minút stáva krásna dáma, možno niekedy až na nepoznanie. Treba podčiarknuť vetu, že mejkap pleti neškodí, ale iba pri dôkladnom čistení tváre ráno aj večer! Pokiaľ nie sú dodržané tieto zásady, niet sa čo čudovať, že majú niektoré dámy nepekné stopy na tvári – deje sa to iba kvôli ich nedôslednosti a možno aj lenivosti, keď si líhajú spať neodlíčené napr. po prehýrenej noci alebo keď majú ťažký deň a jednoducho sa im už večer nechce. Zložky obsiahnuté v mejkape vašu krásnu tváričku hydratujú, zjemnia, ochránia pred škodlivým UV žiarením a nečistotami z ovzdušia, pleť bude žiarivejšia, bude vyzerať zdravšie, mladšie a vďaka vitamínom C, E, D sa jej dostane aj dostatok živín či minerálov. Niektoré mejkapy obsahujú aj liftingové zložky, vďaka ktorým sa pleť napne, čo ocenia najmä skôr narodené dámy. Takže – nebojte sa!

 

Ako správne nanášať mejkap, aby vydržal čo najdlhšie

Ak aj vy patríte k tým ženám, ktoré sú na mejkape takpovediac závislé, iste viete, že najdôležitejšia vec je mať pleť vždy dokonale vyčistenú a následne aj hydratovanú. Ráno a aj večer si vytvorte rituál. Deň sa bez toho nemôže začať ani skončiť. Druhý krok je naniesť pod mejkap podkladovú vrstvu  (kúpite v každej dobrej drogérii), vďaka ktorej vydrží ešte dlhšie a bude sa aj ľahko nanášať. Následne naneste na tvár vhodne zvolený odtieň mejkapu. Pamätajte, že mejkap nie je žiadna maska, ale má pôsobiť veľmi prirodzene. Zafixujte púdrom a hotovo! Všetko doladíte peknou špirálou na očiach, leskom na pery a jemnou červeňou na líčkach. Budete vyzerať zdravo a pôvabne!

FOTO: pexels.com