Sublimačná tlač, budúcnosť tlačiarní a profitabilný biznis

Please enter banners and links.

Digitálna tlač nahradzuje tradičné metódy v rôznych branžiach grafického odvetvia. Existuje niekoľko dôvodov pre túto zmenu, avšak medzi hlavné patrí efektivita nákladov, personalizovaná tlač a flexibilita týchto tlačiarní.

 

Tieto isté pravidlá platia aj v odvetví tlače na oblečenie. Tradičná sieťotlač je nahradená digitálnymi spôsobmi tlače ako je sublimačná tlač, ktorá si vyžaduje kratší čas a tlačiarne, ktoré si vyžadujú niekoľko farieb a fotografické snímky. Digitálne alternatívy sú ideálne pre personalizovanú tlač, ktorá je v súčasnosti veľmi populárna.

 

 

Čo je to presne sublimačná tlač?

 Sublimačná tlač je technika, ktorá využíva tepelne citlivé atramenty. Tieto atramenty sa premieňajú pod tlakom tepla na plyn a zlúčia sa s 100 % polyestrom. Keďže atrament sa stáva súčasťou štruktúry materiálu, fotky na oblečení nestrácajú svoju kvalitu ani po viacnásobnom umytí.

 

Čo je potrebné pre sublimačnú tlač?

Na vytvorenie sublimačnej tlače je potrebné niekoľko položiek.

 

1.Tlačiareň a atrament

 Vysokokvalitná tlačiareň vybavená so sublimačným atramentom je základom. Termosublimačná tlačiareň Epson L1300 je zariadenie, ktoré je špeciálne navrhnuté pre sublimačnú tlač. Tlačiareň obsahuje atrament v 4 farbách (CMYK), ktorý má mnoho vysoko koncentrovaných farebných prvkov, nevyhnutých na vytvorenie krásnych, živých a ostrých obrazov.

 

2.softvér

 Ďalej potrebný softvér, ktorý kontroluje tlačiareň a stará sa o tlač.

 

3.sublimačný papier

 Pre vytvorenie vysokokvalitných tlačí je potrebný papier, ktorý dokáže absorbovať vysoké množstvo atramentu a rýchlo schnúť. Papier musí ostať rovný a po tlači sa nemôže vlniť. Taktiež je dôležité, aby papier vypustil pri zohrievaní atrament.

 

4.kalander

 Tlač je iba prvým krokom. Na to, aby sa sublimácia uskutočnila, je potrebné teplo a tlak. Tepelné lisy sú dostupné v rôznych variáciách a tvaroch, pre perfektnú sublimáciu však potrebujete kalander.

 

5.textil

 Pri výbere textilu určeného pre sublimačnú tlač je dôležité, aby ste vybrali 100 % polyesterovú tkaninu, ktorá je vopred skrátená.

 

6.ochranný papier

Ak používate kalander, budete taktiež potrebovať ochranný papier, ktorý zaisťuje optimálny transfer atramentu na textil počas sublimačného procesu a taktiež ochraňuje váš kalander pred atramentom.

 

Záver

Sublimačné tlačiarne predstavujú novú formu tlače, ktorá rýchlo získava popularitu. Svoje uplatnenie si našla v móde, kde umožňuje perfektnú tlač fotiek a obrázkov na oblečenie. Táto technológia sa využíva už nejakú tú dobu na Slovensku a už pomohla k vytvoreniu úspešného podnikania.

Reklamný článok