Štýlové a praktické bicykle

Please enter banners and links.

Milé čitateľky, určite to poznáte, nekonečné čakanie v kolónach na ceste do práce či z práce. Cesta, ktorá by inak trvala pár minút vám trvá vďaka zlej dopravnej situácii vo väčšine slovenských miest takmer hodinu? Ak vás to už nebaví a chceli by ste ušetriť kopu času, tak porozmýšľajte nad bicyklom.

Bicykel je skvelá pomôcka na premiestňovanie sa po meste, prejdete ním takmer všade, je rýchlejší ako chôdza alebo MHDčka a nezostanete s ním stáť v zápche. Ak ste tomuto dopravnému prostriedku aj naklonené, ale niečo vás odrádza, tak čítajte ďalej a dozviete sa všetky plusy cestovania bicyklom.

Na Slovensku ešte stále vídame ľudí jazdiacich po meste na veľmi obľúbených horských bicykloch. No už podľa názvu vidieť, že tieto typy bicyklov nie sú vhodné na cesty ale do hôr. Existujú síce aj bicykle cestné, no sú skôr vhodné na športové výkony v štýle Tour de France.

Takéto bicykle ani nie sú veľmi pohodlné, keďže na nich musíte byť neustále predklonené, tak vás rýchlo začne bolieť chrbát, zápästia a krk a ani nákup na nich neodveziete.

Existuje však ideálne a elegantné riešenie na presúvanie sa v meste – holandské mestské bicykle. Majú klasický dizajn a sú v móde už dlhé desaťročia. Na rozdiel od už spomínaných bicyklov sú veľmi pohodlné, majú síce tzv. dámsky rám, ale sú vhodné i pre mužov. Vďaka tejto jedinečnej konštrukcii sa na ne veľmi pohodlne nasadá. Výhodou týchto bicyklov sú i rôzne košíky či tašky, ktoré sa na ne dajú pripevniť a odvezú vám menší náklad pohodlne a bezpečne.

Ak sa bicyklovania vzdávate len preto, že sa nechcete vždy pred jazdou prezliekať do športového oblečenia, tak sa opäť môžete spoľahnúť na holandský bicykel. Tieto bicykle sú totiž konštruované tak, že sa Vám ani sukňa či kabát nezachytia do zadného kolesa a neušpinia sa od reťaze vďaka chráničom, ktoré bicyklu dodávajú jedinečný vzhľad. Na tomto bicykli sa teda odveziete v oblečení, ktoré máte rady a budete vždy vyzerať elegantne.

Holandské bicykle sú vysoko kvalitné a nie je raritou, že niektorí ľudia sa na tom svojom vozia už pekných pár rokov. Ich dlhá životnosť je zaistená kvalitnou výrobou. Sú takmer bezúdržbové aj vďaka bubnovým brzdám, ktoré fungujú dobre za každého počasia.

Milé dámy, ešte existuje jedna veľká výhoda používania bicykla, ktorú ocenia viac ženy ako muži. Keďže ide o fyzickú aktivitu, tak sa dostanete do kondičky a výborne si vyformujete veľmi často problémové partie – nohy a zadok.

Tak čo k tomu ešte dodať? Bicykel je ideálny dopravný prostriedok, šetríte vďaka nemu životné prostredie, svoj čas, peniaze a staráte sa o svoje zdravie i krásu. Tak neváhajte a skúste to, určite všetky tieto pozitíva čoskoro objavíte a oceníte.

PR článok