Štíhla a fit s malou pomocou

Please enter banners and links.

Moderná doba – moderní ľudia. Alebo inak povedané, každý sa snažíme kráčať s dobou, tzv. byť IN. A čo je teda IN aktuálne? No určite to nie je veľké brucho, zadok a stehná, či ovisnutá koža a celulitída. IN sú krásne, štíhle a vyšportované postavy, ktoré sa na nás valia zo všetkých strán – z filmov, reklamy a podobne.

Ako ale dosiahnuť tento vysnívaný ideál? Rád existuje nekonečne veľa, niekto tvrdí, že všetko je to o strave, iný zase nedá dopustiť na beh, či posilňovňu a ďalší hovorí, že všetko vyriešia iba doplnky výživy. Ako to už býva, pravda je niekde uprostred – na spojnici všetkých týchto tvrdení. Ak teda chcete byť milé dámy štíhle a fit, tak určite celé dni neseďte na zadku, nejedzte vo fast-foodoch a podobne. Radšej si ale choďte zabehať či zacvičiť, uvarte si zdravé a výživné jedlo, prípadne si zadovážte aj nejaký ten doplnok stravy, ktorý vám na vašej ceste pomôže.

S cvičením a jedením asi radiť nepotrebujete, veď o všetkom sa hovorí denno-denne, či už v televízii alebo si nejaké informácie nájdete na internete. Aké výživové doplnky však zvoliť? To je ťažšia otázka.

Doplnky zvyčajne využívajú každý deň vrcholový športovci, veď správna výživa je cestou k úspechu. Ak teda aj vy chcete niečo dosiahnuť, tak sa nebojte siahnuť po malej pomoci. Musíte však brať ohľad na to, o čo vám ide. Ak chcete schudnúť, tak asi nebudete potrebovať dopĺňať energiu. No ak chcete napríklad upevniť svaly, tak základom sú kvalitné proteíny. Tie sú úžasným zdrojom bielkovín, ktoré sú tak potrebné pre svalovú činnosť. Avšak ani s nimi to nepreháňajte, pretože ak nebudete mať vyvážený pomer sacharidov a bielkovín, tak môžete mať problémy s trávením.

Toto sa vás milé čitateľky asi netýka, ale možno nasledujúci odsek pomôže vašim partnerom. Ide totiž o naberanie hmoty. Pri tomto treba myslieť hlavne na dostatok energie a živín. Pre rýchlejší nárast svalovej hmoty existujú značkové gainery, ktoré sú základným výživovým doplnkom hlavne pre tých, ktorí s cvičením začínajú. Vďaka nim totiž bude vidno výsledky namáhavej práce skôr, a tým pádom sa zvýši aj motivácia do ďalšieho cvičenia.

Verte, že doplnky výživy vám uľahčia vašu cestu za vysnívanou postavou. Avšak ani tie nerobia zázraky, a preto si budete musieť niečo odriecť a donútiť sa pravidelne cvičiť.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net