Ste na Vianoce single? Nevadí!

Please enter banners and links.

ID-100108714Vianoce bez partnera nemusia byť príšerné, depresívne, pochmúrne. Práve naopak – až teraz ich prežijete v pokoji. Žiadny strach, že ste vybrali zlé darčeky, žiaden stres lebo zrejme nestihnete všetko pripraviť, žiadne stretávanie s jeho nudnou rodinou. Toto budú VAŠE Vianoce!

 

Upratujte!

Čudné? Nezvyčajné? Štedrý deň nemusí znamenať ozdobovanie stromčeka, vypekanie, a potom večerný plač do vankúša lebo sa ani nemáte o koho oprieť. Na všetky zaužívané hlúposti sa vykašlite a radšej choďte upratovať miestnosti. Vyhadzovanie starých vecí, odkladanie vytriedených maličkostí a čistota, ktorá po tomto procese zostane vo vašej domácnosti, vám dodá omnoho lepší pocit než keby ste sa ľutovali.

 

Dobrovoľníctvo, pomoc iným, dobré skutky…

ID-100152905

Teraz viete, aké to je byť na Vianoce sama. Čo tak pomôcť tým, ktorí sa cítia rovnako ako vy? V prvom rade pomôžete sebe, lebo sa budete cítiť užitočnejšia než kedykoľvek predtým. V druhom rade pomôžete ostatným, pretože ukážete ľudskosť. Netreba sedieť pri Popoluške s očami v slzách, ale radšej zodvihnúť zadok a ísť pomáhať. Vygooglite organizácie vo vašom okolí a začnite s angažovanosťou. Odneste psíkom v útulku deky, balíky s granulami a nové obojky s vôckami. Zapojte sa k dobrovoľníkom, ktorí varia pre bezdomovcov, pomôžte pripraviť Vianoce v zariadeniach pre seniorov alebo v detských domovoch.

 

Nové priateľstvá online

Nie ste jediná žena, ktorá na Vianoce zostala sama bez partnera (a možno i bez bližšej rodiny). Online chat je plný ľudí, ktorí sú na tom úplne rovnako ako vy. Spojte sa cez internet, píšte si, prípadne sa stretnite. Osamelosť pominie v okamihu zistenia, že aj iní zostali v rovnakej alebo dosť podobnej situácii a môžete navzájom zostať v kontakte aspoň prostredníctvom chatu. Je len na vás, či zostanete v kontakte aj potom a je len na vás, či si budete písať s mužmi, so ženami alebo niekde v skupinovom chate.

 

Záujmy, sny, ciele

Byť single znamená venovať svoj čas hlavne sebe a tomu, čo chcete. Podajte žiadosť na rekvalifikačný kurz, zmeňte zamestnanie, posuňte sa vo svojom živote ďalej. Práve teraz nemáte pri sebe žiadneho partnera, ktorý by vám zmenu životného štýlu mohol vyčítať.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net