Spríjemnite si sychravé dni jesene vodnou masážou

Please enter banners and links.

Psychológovia a lekári často opakujú, že počas náročných dní plných stresu je nevyhnutné nájsť si chvíľu pre seba a, ako sa hovorí, jednoducho vypnúť. Nejeden z nás si už vyskúšal ponuku wellness centra alebo neodolal týmto službám v hoteli či penzióne. Po takej dávke relaxu sa človek cíti ako vymenený, avšak po finančnej stránke si len málokto môže dovoliť zaradiť tieto činnosti do svojho rozvrhu medzi pravidelné. Otázkou ostáva, prečo utrácať peniaze v cudzom prostredí a preplácať za dve-tri hodiny oddychu, keď ho môžeme mať priamo doma?

Nenahraditeľný pocit uvoľnenia

Napustiť si horúcu vaňu je po vyčerpávajúcom dni bežná vec. Vane sú však mnohokrát malé, nepohodlné a okrem horúcej vody, ktorá aj tak rýchlo chladne, nemajú veľa funkcií. Keď sa však spomenie jakuzzi alebo vírivé vane, každý sa rozplýva pri predstave luxusného oddychu. Už po prvom použití vírivky od Spa studio nadobudnete pocit výrazného nadštandardu a pohodlia. V ponuke sú rôzne typy rôznych veľkostí, napríklad na romantické večery s partnerom je ideálna dvojmiestna. Ak je váš domov centrom diania a často v ňom vítate partiu priateľov, šesťmiestnou vírivkou isto nepohrdnú. Tí, ktorí sa môžu kochať pekným výhľadom z terasy, si tento zážitok znásobia tým, že si ho vychutnajú priamo z vírivky.

Prečo práve vírivka?

Relax vo vírivke, respektíve jakuzzi je len jeden z mnohých spôsobov, ako pomôcť svojmu telu aj duši. Dôvodov, prečo si ho zvoliť je však niekoľko a určite nie sú zanedbateľné. Jeden z nich je, že ak pravidelne doprajete telu tento oddych, vaše pohybové ústrojenstvo sa uvoľní a v tele sa spustia ozdravné procesy. Kúpeľom si povzbudíte metabolizmus a imunita sa výrazne zlepší. Masáž tela prúdom vody pôsobí pozitívne na krvný obeh a kardiovaskulárny systém. Okrem iného sa taktiež zlepší vaša schopnosť pokojne zaspať. Keďže voda telo nadľahčuje, výrazne sa znižuje pôsobenie gravitácie a vaša chrbtica a kĺby si môžu vydýchnuť. Vodná masáž spôsobuje tiež zvýšenie tvorby endorfinu, teda hormónu šťastia, ktorí je dôležitý na prekonávanie stresu a záťaže, navodzuje dobrú náladu, pomáha pri depresiách a uľavuje od bolesti. Vírivka je vhodná pre astmatikov a ľudí trápiacich sa problémami dýchacieho ústrojenstva, pretože vlhký a teplý vzduch uvoľňuje nosové prieduchy. A to rozhodne nie je všetko. Vyskúšajte si sami pocit zdravia a relaxu priamo doma, kedykoľvek to budete potrebovať.