Správny kabát do pochmúrneho jesenného počasia

Please enter banners and links.

Aktuálne počasie za oknami nám už jasne naznačuje, že leto sa chýli ku koncu a s ním končí i móda letných šiat, sukní či krátkych nohavíc. A práve teraz je ten najvhodnejší čas na doplnenie šatníka o zaujímavý a praktický dámsky kabát, ktorý vás ochráni pred dažďom i vetrom.

 

Vyberte si ten správny typ

Keď si pozriete ponuku kabátov na slovenskom trhu, môže sa vám aj hlava zakrútiť, pretože výber je naozaj pestrý. To je však výborná správa, pretože ten správny kabát momentálne nájde naozaj každá žena. Či už ste vysoká, nízka, štíhla ako prútik alebo máte pár kíl navyše, aj pre vás existuje dokonalý strih kabáta, ktorý vašu jeseň rozžiari.

Každý typ kabáta sa navyše hodí na rôzne príležitosti, takže iný kabát si vyberajte ak ešte študujete a preferujete pohodlnejšiu módu ako keď pracujete ako manažérka či reprezentantka nejakej známej firmy. Dlhé elegantné kabáty využijete hlavne k šatám a sukniam, ale môžu výborne vyzerať i k elegantným nohaviciam skombinovaným s peknými lodičkami či členkovými čižmami. Krátke a funkčné kabáty ocenia hlavne športovkyne a dámy, ktoré si potrpia na pohodlie.

 

Správna farba robí divy

Pri kabátoch však samozrejme nejde len o strih a materiálové zloženie, dôležitú rolu pri výbere hrá i farba. Pokiaľ vás už omrzela klasická čierna, ktorá pôsobí pochmúrne, tak stavte na neutrálnu béžovú, hnedú alebo čoraz populárnejšiu sivú. Tieto farby sa totižto ľahko kombinujú a vy si tak jednoducho zladíte celý outfit. Pokiaľ však túžite po niečom výraznejšom, určite nebude chybou ani výrazný zelený, modrý či červený kabát. Tieto farby však voľte s ohľadom na to, akú máte pleť a vlasy, pretože niektoré farby sa vám hodiť jednoducho nemusia a vám tak zostane krásny no nehodiaci sa kabát v skrini. Čo by bola veľká škoda.

Reklamný článok