Správa bytových domov

Please enter banners and links.

Bývanie v byte sa môže na prvý pohľad zdať jednoduché. Veď si len kúpite byt a bývate. Nie je to však úplne tak. Nemôžete totiž zabudnúť na spoločné priestory v bytovke či paneláku, o ktoré sa treba starať spoločnými silami.

 

Správca budovy

Vo väčšine bytových domov alebo panelákov sa zvolí na schôdzi vlastníkov bytov správca budovy, ktorý má určité kompetencie a povinnosti. Nie vždy sa však v danej budove nájde človek, ktorý je ochotný túto funkciu zastávať. Vtedy je ideálne siahnuť po komplexnej správe budov, ktorú ponúkajú profesionálne firmy. Tie zastanú túto funkciu vo všetkých oblastiach – ekonomická, technická, investičná, právna. Navyše, niektoré takéto firmy ponúkajú aj služby navyše, takže ak budete napríklad potrebovať upratovacie služby, správcovská firma vám ich môže jednoducho zabezpečiť.

 

Zabezpečenie opráv

Výhodou správcovskej spoločnosti je aj to, že vy, ako vlastníci bytov, len odsúhlasíte napríklad opravu hydroizolácie strechy a rozpočet určený na túto opravu a správca budovy vybaví zabezpečenie výkonu všetkých prác, ktoré s touto opravou súvisia.

Správca vám môže zabezpečiť napríklad aj upratovacie služby pre spoločné priestory v bytovke, takže už sa nebudete musieť každých pár týždňov starať o schodisko, halu či výťah. Čisté podlahy, schody, parapety či kľučky na dverách totiž budú mať na starosti profesionáli a vy si budete môcť užiť o niečo viac voľna.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com