Spoznajte výhody LED svietidiel

Please enter banners and links.

Prečo by sme mali uprednostniť pri výbere svietidiel do interiéru alebo exteriéru práve tie s označením LED? Ak vás nezaujme ich úspornosť, je množstvo dôvodov, prečo si ich zvoliť.

Svietidlá s históriou

O prvých LED diódach sa hovorilo od r. 1962 a spája sa s nimi meno vynálezcu Nicka Holonyaka jr. Keďže však mali slabú intenzitu svetla a vyrábali sa len v červenom odtieni, nevyrábali sa ako hlavný zdroj svetla, ale skôr ako súčasť rôznych prístrojov. Farebné „ledky“ nám zasvietili až o deväť rokov neskôr a vylepšený bol už aj ich výkon. A tak vznikli LED žiarovky, ktoré sa vďaka využitiu bežných pätíc mohli použiť na bežné svietidlá v domácnostiach alebo vo firmách. Domysleli ste si však správne, že kombinácia LED žiarovky a klasického svietidla stále nevyčarovala želané svetlo. Dané žiarovky plnili skôr dekoratívnu funkciu, pretože sa vďaka rozmanitým tvarom a farbám dokázali pohrať s dizajnom svietidiel. Dnes už vieme, že moderné LED svietidlá predbehli vo svojej účinnosti tie klasické, a tak sa tešíme z osvetlenia interiérového aj exteriérového v rôznych typových prevedeniach.

LED svietidlá majú dlhú životnosť a charakteristické sú tiež vynikajúcou úsporou energie. Zaujímať by vás tiež mohol fakt, že nepriťahujú toľko hmyzu, pretože produkujú svetlo bez UV žiarenia. LED žiarovky sú 10x účinnejšie ako klasické žiarovky a dokážu svietiť vyše desaťtisíc hodín. Keď ich rozsvietite, svietia takmer okamžite naplno bez toho, že by príliš hriali. Spadla vám žiarovka na zem? Vďaka odolnejšiemu obalu sa jej pravdepodobne nič nestane. A keďže v dnešnej dobe je dôležité myslieť aj ekologicky, LED žiarovky nás tešia aj preto, že na ich výrobu neboli použité nijaké toxické látky (napr. ortuť).

Slovenský výrobca LED svietidiel

Mladá bratislavská firma LED2 si získala srdcia mnohých milovníkov úsporného osvetlenia už aj za hranicami nášho štátu. Pozornosť si uchmatla najmä vďaka elegantnému a nadčasovému dizajnu svietidiel v neutrálnych farbách a rôznych typových a tvarových prevedeniach. Tak si viete vybrať hranaté ale okrúhle lampy nielen do interiéru, ale podobný štýl prenesiete aj do exteriéru. Špecialitou svietidiel LED2 je verné zobrazenie farieb a využívanie teplej či studenej bielej. Pri niektorých svietidlách možno hovoriť aj o funkcii stmievania, čo je ideálne napr. pri večernom oddychu. Spoločnosť LED2 je pripravená na nové výzvy a vďačne prijme spoluprácu na nových projektoch, pri ktorých sa stane výlučným dodávateľom osvetlenia. Zariaďujete rezidencie, firmu alebo rodinný dom? LED2 vám s výberom svietidiel pomôže. Možno vás poteší informácia, že Svietidlá Casca majú produkty LED2 vždy skladom, preto je správny čas slovenskú značku s veľkými ambíciami vyskúšať.