Spoznajte sa!

Please enter banners and links.

Život beží a vy ste si všimli, že sa spolu s ubiehajúcim časom menia aj vaše názory, pohľady a osobnosť. To, čo bolo kedysi veľkým problémom je dnes už len malichernosťou a naopak, veci nad ktorými ste ani neuvažovali sú už tu a treba sa s nimi popasovať. V živote každej ženy poznáme medzníky, ktoré nás menia nielen fyzicky, ale aj psychicky. Jednotlivé životné etapy nájdete práve v tomto šlánku.

 

20 až 30 rokov

            Nemáte šestnásť, ale aj tak – ste vitálna, pružná, máte dobrú pamäť, muži sa za vami radi otočia a akosi neriešite čo príde. Do tridsiatky je ešte času dosť, a tak spomedzi veľkého množstva mužov preberáte, aby ste si našli toho najlepšieho. Máte síce najväčšiu šancu otehotnieť, ale vôbec sa na to necítite.

Máloktorá žena si uvedomuje, že práve v tomto období si podľa psychológov definuje každá z nás akúsi stratégiu, štýl, svoj charakter podľa ktorého žijeme ďalej. Spravidla je mladá žena buď sexuálne založená a zakladá si na kráse, alebo sa rysuje rodinne založený typ, alebo z danej ženy bude cieľavedomá karieristka s pracovnými úspechmi. Podľa toho, k čomu inklinujeme s týchto troch typov, si neskôr organizujeme život. Karieristka si nevychutná materstvo pretože jej bude chýbať práca a finančná nezávislosť, sexuálne založená žena si nikdy nezvykne na celulitídu a strie po pôrode, no a rodinne založená žena radšej sex odmietne než by mala dieťa už konečne presťahovať do detskej izby.

V sexe sa nám páčia spravidla starší muži, ktorí nám vedia ukázať tajomstvo sexu. Milovanie nás baví, spoznávame svoje chute a nebránime sa krátkym románikom.

 

30 až 40 rokov

            Tridsiatka je v súčasnosti akoby hranicou mladosti a keď ju prekročíte budete počuť už len “ty si sa ešte nevydala?” alebo “kedy príde dieťa?”. Ak ste sa naozaj ešte nevydali alebo nerodíte práve teraz, asi pravdepodobne trávite voľný čas hľadaním si partnera. A bezhlavé romániky? To v žiadnom prípade! Ste racionálnejšia, máte viac starostí a chcete sa už pomaličky usadiť. Prichádzajú prvé bežné starosti a s nimi aj prvé jemné vrásky.

V sexe už poznáme veľmi dobre čo sa nám páči, nehanbíme sa tak ako za mlada a náš sex je možno menej vášnivý, ale za to kvalitnejší. Rozkoš nám kazia jedine problémy v práci a snaha konečne si zariadiť život.

 

40 až 50 rokov

            Pri pohľade do zrkadla je nám jasné, že potrebujeme viac pohybu, pretože sa akosi začíname rozširovať vďaka pomalšiemu metabolizmu. Pokožka stráca postupne svoju elasticitu, pribúdajú vejáriky okolo očí a ani viečka nevyzerajú najpevnejšie. Problémy v práci sa pomaly vytrácajú, ale prichádza ťažká skúška v podobe klimaktéria.

Osobný život? Ak ste vydatá asi vám deti lezú na nervy a iskru s manželových očiach už hľadáte len márne. Stereotyp vás oberá o energiu a závidíte mladším. Keď sa nerozvediete asi to nejako potiahnete do staroby a nádeji na lepšie časy. Ak ste rozvedená nechcete zostať sama a veríte, že ešte príde ten správny muž. Staráte sa o seba, čo sa pozitívne odráža na vašom zovňajšku pretože vám manžel odchodom za mladšou otvoril oči. Ak ste sa nevydali je dosť možné, že vás poblázni mladší muž – ste predsa len krátko po štyridsiatke, máte svoje skúsenosti, o seba sa stále príkladne staráte a mladý muž vnesie do života nové túžby a nevídanú radosť. Všetky však máte jedno spoločné – organizmus nezadržateľne starne a vám je jasné, že ste toho za mlada mohli stihnúť ešte viac.

 

50 až 60 rokov

            Buď beriete všetko tak ako to plynie, alebo ste stále aktívnou. V prvom prípade vás sex postupne prestáva baviť, čakáte na dôchodok a vo vašom šatníku nemáte už ani jedny plavky. Sústredíte sa deti, na vnúčatá a akosi nemáte čas rozoberať samu seba. V druhom prípade ste stále aktívnou, okrem vnúčat si zájdete aj na dovolenku a hoc dvojdielne plavky zostali minulosťou, nebojíte sa celých plaviek so šatkou okolo pása. Energia a chuť vám zostali.

 

Každá etapa v živote ženy vie byť krásna, len sa treba na ňu naladiť. Možno už netancujete na pláži s novým milencom, ale krásne chvíle môžete prežiť aj s manželom, s priateľmi alebo s vnúčaťom. Možno vás partner opustil, ale vďaka tomu ste na sebe zapracovali a máte sa oveľa lepšie než s ním. Možno vám nevyšiel ani tento vzťah, ale život stále prinesie niekoho nového. Neopúšťajte sa, zamilujte sa do seba a zbožňujte svoj vek. Čo ste nemohli predtým urobte teraz, ak ste nežili ako sa vám páčilo žite tak teraz.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net