Šport a vzťahy, alebo tiež ako nás hokej spája

Please enter banners and links.

Nikto nebude namietať, keď sa vyjadríme, že hokej je našim národným športom a keď sa odohrávajú top turnaje, akými sú majstrovstvá sveta či ZOH, celé Slovensko s radosťou fandí a užíva si naplno všetky hokejové momenty.  Aj nám, ženám vtedy neprekáža sledovanie športu a miesto dobrej telenovely sme v bare, či doma pri telke a nahlas fandíme.

 

Najkrajší hokejový okamih

Čo vás napadne ako prvé, ak sa spýtame na top moment slovenského hokeja? Zrejme si väčšina z nás spomenie na rok 2002. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa konali v roku 2002 vo Švédsku znamenali pre Slovensko historicky prvé zlato. Počas týchto majstrovstiev bol každý pub plný, všetky autá mali vlajky, každý hrdo fandil! Sú to okamžiky, ktoré sa nám nezmazateľne zapísali do našich sŕdc. Každý odvtedy videl už minimálne 10x víťazný gól Peťa Bondru proti Rusku. Bolo to skvelé a určite sa môžeme zhodnúť na tom, že takýchto momentov by mohlo ešte pár pribudnúť.

Inak vedeli ste, že na týchto MS sme získali aj mnoho iných, významných ocenení? Konkrétne ide o úspechy jednotlivcov. Napríklad v tabuľke produktivity sa Miroslav Šatan umiestnil na prvom mieste s 13 bodmi (5+8). Peter Bondra bol tretí, Riško Lintner na peknom piatom mieste. A Jaromír Jágr bol až štvrtý. Taktiež dobrá % úspešnosť brankárov. Ján Lašák s 92,13% skončil na šiestom mieste. Rastislav Staňa mal 90,24% čo mu stačilo až na dvanáste miesto.  Čo nás môže príjemne tešiť je top päťka, alebo ak chcete all-star team podľa akreditovaných novinárov. Až traja naši hokejisti sa v tejto pätke nachádzajú – obranca Richard Lintner a v útoku Miroslav Šatan a Peter Bondra.

 

Ďalšie vyhliadky

Myslíte si, že sú pozitívne? Stále patríme medzi špičku, ale potrebujeme hráčov z NHL. Spomeňte si, keď sú MS a našim top hráčom sa v NHL darí. Hold ostávajú vo svojich kluboch a národnému tímu nemôžu pomôcť. Našťastie počas ZOH je NHL pozastavená. Onedlho sú tu zimné olympijské hry v Soči a očakávania máme veľké. Situácia je taká, aká je. Niektorí hráči sú zranení, unavení, ďalších zas nemusí pustiť klub. Uvidíme, ako sa to všetko vyvinie.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net, google.com