Splňte si sen o svojom bývaní

Please enter banners and links.

Už dlho sa zamýšľate nad tým, že život v byte na sídlisku nie je pre vás? Máta vás predstava, že by ste si ráno mohli v pohode vypiť kávičku na vlastnej terase s výhľadom do svojej záhrady? Ak ste si na tieto otázky odpovedali kladne, no bojíte sa urobiť prvý krok pretože nie ste manuálne zruční a nikdy ste v dome nebývali, tak sa prestaňte báť a začnite žiť svoj sen.

 

Život v dome

Áno, je pravda, že život v dome so sebou prináša viac povinností a práce ako život v byte, no jeho prežívanie bude o to krajšie. Uvedomíte si to už vtedy, keď vám konečne začne rašiť trávnik alebo vám vykvitnú prvé kvety vo vašej skalke. A navyše práca okolo domu je pre mnohých ľudí vyslovene koníčkom. A ak by to pre vás aj neplatilo, minimálne pri tom zabudnete na problémy v práci a dobre zrelaxujete. Samozrejme budete musieť riešiť aj trochu komplikovanejšie veci ako sú rôzne opravy, vývoz žumpy na odpadovú vodu či odpratávanie lístia, avšak stále máte možnosť niekoho si na takéto práce najať, zatiaľ čo si vy budete užívať svoj súkromný záhradný bazén.

 

Stavať alebo kúpiť hotový dom?

Toto je zásadná otázka s ktorou sa musíte popasovať ako s prvou. V prípade, že nie ste veľmi nároční alebo nemáte naozaj konkrétnu predstavu o svojom vysnívanom dome, môžete si kúpiť už postavený dom, ktorý vám bude vyhovovať. Ak však máte úplne presné predstavy o vzhľade a rozložení vášho budúceho domu, vyberte si určite stavbu domu na kľúč, pretože tak získate presne taký dom, aký vidíte vo svojich snoch. Bude to síce trvať o niečo dlhšie, ale na vysnívaný dom sa určite nejaký ten mesiac počkať oplatí.

Pri samotnej stavbe musíte však stavebnej firme dať presné inštrukcie, ako si jednotlivé miestnosti predstavujete. Či už ide o veľkosť a farebnosť dlažieb a obkladačiek alebo napríklad o obklad stien tatranským profilom. Radšej si tieto detaily prejdite spolu viackrát, aby bolo všetko tip-top.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com