Please enter banners and links.
Zdobenie znamená pre nás ženy veľa. Vhodnými doplnkami dotvoríme náš outfit k dokonalosti a spokojne vykročíme na párty alebo do práce. No čo ak nám striebro spôsobuje nepríjemné kožné reakcie? Mimoriadne obľúbenými sú v takýchto prípadoch šperky z chirurgickej ocele a zlata. Chirurgická oceľ i titán sú materiály, ktoré sú po zdravotnej stránke najviac bezpečné. V každom prípade, ak i napriek všetkému chcete nosiť šperky zo striebra, vyberajte si len najčistejšie striebro, ktoré podľa testov nemá negatívny vplyv na našu pokožku.
Chirurgickú oceľ využívame v chirurgii, ale aj v móde. Je to nevšedný druh ocele, odolný voči poškriabaniu, ktorý nehrdzavie. Dnes už sú vyrábané z tohto materiálu retiazky, prstene alebo aj hodinky, no výhody chirurgickej ocele 316L si zo začiatku obľúbili majitelia piercingových štúdií, ktorí ich dodnes používajú na zavádzanie prvých piercingov. Okrem iného sa ľahko čistia, takže ak neovládate správnu starostlivosť, práve pri šperkoch z chirurgickej ocele to vôbec nebude vadiť.
Ak sa rozprávame o bohatstve, exkluzivite, kráse a použijeme pojem šperky, máme na mysli vo väčšine prípadov zlato. Je to ušľachtilý kov, ktorého uplatnenie nájdete v dentálnom priemysle, nakoľko zlato poskytuje zdravotnú nezávadnosť, v sklárstve na pozlacovanie, dokonca sú známe aj úspešné účinky zlata na pleť, ktoré používali na skrášlenie už starovekí Egypťania, ale zlato nám slúži predovšetkým ako uchovávateľ hodnoty. Zlaté šperky sú obľúbené vďaka pôvabu, ktoré v sebe ukrývajú, kráse, ktorá z nich srší a preto sa niet čo čudovať, že svojou kúpnou silou prevyšujú všetky materiály, najmä keď kupujeme obrúčky alebo retiazky, ktoré sú v našich životoch najdôležitejšími šperkami.
Nech už sa rozhodnete kúpiť si akýkoľvek šperk, vždy myslite na svoje zdravie. Jednak nemáme deväť životov ako mačky a tiež nie je všetko len o vonkajšej kráse a o tom, čo máme, nosíme.
Foto: photostock