Špeciálna príležitosť alebo spoločenská udalosť? Alfa a omega pri voľbe správnych šiat

Please enter banners and links.

dlhe-spolocenske-saty-salonevamaria.skSituácia, keď na stole objavíte pozvánku na oficiálnu akciu, na ktorej sa vyžaduje slávnostné oblečenie, resp. spoločenské šaty. Večná dilema sprevádzaná chaosom, aké oblečenie si táto príležitosť vlastne vyžaduje, navštívi nejednu z nás. Nie vždy sa však v pozvánke dokážeme dokonale orientovať a rôzne názvy v nich skrývajú práve to, čo si na danú príležitosť obliecť. Stačí sa v nich len vyznať a vy sa tak hravo vyhnete prípadným nedorozumeniam a zbytočným prehreškom.

 

Formal

Už len popis „formal“ naznačuje, že by ste mali na danú príležitosť siahnuť po oblečení vyslovene formálnom. Čo to však znamená v praxi? V praxi to znamená, že dámy si môžu dovoliť dlhé spoločenské šaty alebo kratšie koktejlky, pričom páni to môžu trochu odľahčiť a zvoliť elegantný smoking s košeľou bez kravaty. Spoločenské šaty by mali byť elegantné, vábivé a nemali by kričať rôznofarebnosťou. Ľahšími odtieňmi čiernej, tmavomodrej alebo smotanovej nič nepokazíte.

 

Semi-Formalkratke-spolocenske-saty-salonevamaria.sk

Semi-Formal je zo všetkých pravidiel v obliekaní tým najošemetnejším. Honosné spoločenské šaty a pánske smokingy sa do tohto štýlu z princípu nehodia. Ak máte do štýlu Semi- Formal zapasovať úplne, riadiť by ste sa mali predovšetkým časom, v ktorom sa daná akcia uskutoční.

Ak je začiatok akcie dopoludia, prípadne popoludní, najlepšie urobíte, ak si oblečiete ľahký elegantný kostým, ktorý doplníte vhodnými doplnkami. Naopak, ak sa má akcia uskutočniť vo večerných hodinách, ideálnou voľbou sú krátke spoločenské šaty, ktorých farba a strih je len vo vašich rukách.

 

Little black dress

Už samotný názov naznačuje, že prevažná farba šiat by mala byť v čiernej. Zvoliť by ste preto mali kratšie spoločenské šaty, najlepšie po kolená, ktoré by mali splývať so samotnou príležitosťou. Naopak, pri Creative Black Tie sú najideálnejšími šatami večerné spoločenské šaty, pri ktorých by ste mali uplatniť aj svoju kreativitu a zmysel pre detail. Ak sa teda predvediete vo večerných šatách, ktoré sú netradičné a zároveň pompézne, nič tým nepokazíte.

 

Coctail

Na túto akciu sú najvhodnejšie kratšie koktejlové šaty z napohľad vábivého materiálu. Navyše, ak zvolíte elegantné doplnky, vysoké lodičky na opätku, ktoré sa hodia k farbe šiat a šikovnú listovú kabelku, trafíte do čierneho.

 

Ak si chcete vybrať zo skutočne pestrej palety spoločenských šiat online, navštívte stránku svadobného salónu EvaMária, kde nájdete tie najkrajšie kúsky luxusných spoločenských šiat z kvalitného materiálu za rozumné ceny.