Som tehotná! Viem to!

Please enter banners and links.

Niektoré ženy to vedia už od začiatku. Po krásnom milovaní skratka vyhlásia – práve sme splodili dieťa. Prejde pár dní a už badajú prvé príznaky tehotenstva. Test, ktorý to všetko iba potvrdí, je už dávno prichystaný ako „dôkazový materiál“ pre budúceho šťastného otecka.

 

Vnímavé tehotenstvo

Je obvykle tehotenstvo, ktoré je želané a ktorému predchádzalo veľa príprav týkajúcich sa najmä zdravia oboch rodičov a potom aj vedľajších, no nie menej dôležitých záležitostí. Vlastné bývanie, finančné zabezpečenie a celková pripravenosť na budúcnosť – to sú významné predpoklady, aby aj psychika bola správne nastavená na príchod nového člena rodiny. Keď sú obaja partneri v pohode, bez stresu a cítia sa spokojne a šťastne, doslova pozývajú do svojho života dieťa.

Pýtate sa – dá sa vnímať aj počatie? Odpoveď znie – dá! Niekto by sa mohol začať hádať, že to predsa nie je možné. Divili by ste sa, koľko žien má tak vysoký stupeň vnímavosti a otvorenosti, že so stopercentnou istotou vedia, kedy nastal moment počatia.

Opisujú to, akoby v tej chvíli zastal na pár sekúnd čas a cítili prítomnosť tretej bytosti vedľa seba. Niektoré dokonca tvrdia, že im v tom okamihu niekoľkokrát akoby šklblo v bruchu. Celý akt milovania je iný, nezabudnuteľný a zvyčajne to cítia obaja partneri. Iba vtedy, ak si to v tej chvíli prajú obaja súčasne, stanú na jedným telom a  jedným duchom, doslova sa vložia jeden do druhého a zázrak má meno – dieťa.

Po milovaní sa obaja cítia nezvyčajne skvelo, plní energie, ale hlavne – cítia sa kompletní a naplnení. Tento zvláštny pocit naplnenosti oboch sprevádza niekoľko dní, možno aj mesiacov. Už nikdy nebudú sami.

Práve toto je vnímavé tehotenstvo. Keď sme maximálne otvorení svojim citom a pocitom a veríme si. Nielen sebe, ale aj tomu druhému. Dôvera je to, čo by mal mať každý vzťah. Hovoriť si úplne všetko, aj keby si ten druhý mal myslieť, že som blázon.

FOTO: pexels.com