Smútok zo školy?

Please enter banners and links.

Leto a pre školákov prázdniny sa pomaly, ale isto blížia ku svojmu koncu. Povestná fráza „škola volá“ pripravuje rodičov na to, že čas veľkých nákupov práve začína.

Peračníky, prezuvky, školské tašky a iné drobnosti sú tým, čomu sa azda ani jeden rodič nevyhne. V detských tvárach sa namiesto úsmevu usádza smútok, ktorý naznačuje, že s radosťou rodičov z príchodu septembra sa veľmi nestotožňujú.  Smútok je to, čo nikto nechce vidieť. Našťastie existujú spôsoby ,ako im prinavrátiť letný úsmev. Pre najmenších školákov to poľahky dokáže školská výbava zahŕňajúc ich obľúbené animované postavičky. Mladšie ratolesti je tak pomerne jednoduché „podplatiť,“ čo však s tými staršími, stredoškolákmi, na prahu dospelosti?

Okrem všemocnej obálky s hotovosťou je lepším riešením spoločný nákup oblečenia, ktoré počas školského roka hravo vynosia. Dieťa, resp. mladý dospelák sa v obchodoch bude dozaista pozerať po všetkom, len nie po tom, čo sa bude páčiť i vám. Nájsť spoločnú vec, ktorá by sa páčila obom býva tak náročné. Ak sa však v niečom dokážu zhodnúť rôzne vekové kategórie, zväčša sa tak stane pri tričkách. Vtipné tričká sú azda jedinou časťou oblečenia, ktorá si svoje rozmery a strih drží už dlhé desaťročia. Menia sa iba emblémy, logá a nápisy na prednej strane, čo ich neustále robí zaujímavými. Aké jednoduché!

Oblečenie by ste tak aspoň sčasti mali za sebou, je čas na zábavu! V prípade, že ste prežili nákupy v zdraví, s plnou peňaženkou, vezmite ratolesti počas posledných teplých dní tohto roka na kúpalisko, či k bazénu. Veď teploty vzduchu okolo 27°C sú vhodné i na tento typ letných radovánok! Užite si s nimi posledné spoločné chvíle pred stresujúcimi mesiacmi. Užite si kúpanie, ktoré len tak ľahko ledajaká vaňa nenahradí! Máte už dosť? Tak von z vody! Pozor si ale musia dávať hlavne menšie deti, ktoré je nevyhnutné po vylezení z vody ihneď osušiť, inak poľahky hrozí prechladnutie. Najlepšie na tento účel poslúžia bavlnené osušky s nápismi. Neraz sa ale na preplnených kúpaliskách stane, že narýchlo neviete nájsť svoje veci, svoju osušku. Milión ľudí, milión osušiek, milión farieb, kde je tá moja? Predísť faux pas je ale jednoduché – osuškou, ktorá bude sama o sebe originálnou a poľahky ju odlíšite od ostatných. Najjednoduchším riešením je zauzlenie jedného z jej koncov. Väčší uzol si predsa všimnete i z diaľky! Výstižnejším riešením sú vyšívané osušky, s vlastným menom, znamením, či prezývkou.  Jednoduché cesta ako na seba upozorniť na pláži, plavárni, či kúpalisku. Leto sa kráti, využite preto každú príležitosť! Tak či onak, vyzbrojte ratolesti na – pre nich tak ťažké septembrové dni niečím, čo im vyčarí úsmev na tvári. Netreba veľa, stačí láskavé pohladenie!

FOTO: freedigitalphotos.net