Sme opité…..prečo plačeme?

Please enter banners and links.

Stalo sa vám už niekedy, že pri menšej oslave narodenín ste si vypili trošku viac a namiesto toho aby ste sa bavili, vám hlavou vírilo milión iných vecí, ktoré viedli k jedinému… k plaču? V tom prípade môžete byť pokojná, ste normálna žena a nám ženám sa to stáva. Čo je dôsledkom toho, že muži sa po väčšom požití alkoholu bavia a ženy plačú?

 

 

 

Priečinok „NIČ“

Jednoduché. Muži a ich zmýšľanie je eventuálne odlišné od zmýšľania žien. To sa týka aj stavu, kedy sú triezvy a v každodennom živote. Ak ste si niekedy prečítali jednu nemenovanú knihu, ktorá opisuje to, že muži sú z marsu a ženy z venuše, dočítali ste sa určite aj o tom, že v mužskom mozgu existuje priečinok s názvom „NIČ“. Tento priečinok sa aktivuje v momente kedy sú muži zamyslení.  Ak sa vám niekedy stalo, že ste sa svojho drahého spýtali na to prečo čumí do blba a nad čím rozmýšľa a on vám na to odpovedal jednoducho „Nad ničím“ mali by ste mu veriť.

 

Môže za to sústredenosť

My ženy sme bohužiaľ iné a keď sa nám niekedy stane že pozeráme do blba a sme zamyslené, rozhodne nám mysľou víri minimálne jedna vec. Aj to je dôvod komplikovanosti ženského mozgu. Presne to isté nastáva aj vtedy ak sme opité. Muži sa pri opitosti dokážu sústreďovať na menej vecí ako ženy. Možno preto si kopačky kompenzujú alkoholom a útekom z reality. Práve vtedy je priečinok „NIČ“ tak trochu aktivovaný a oni sa dokážu sústrediť skôr na to, aby si veci z hlavy vypustili ako na to, aby si to tam ešte viac nahromadili.

Naopak ženy sú pri opitosti precitlivené a ich sústredenosť je až viacnásobná. Či už je to vo forme spomienok, sebaľútosti alebo precitlivenosti, stávame sa labilnejšími a máme chuť so všetkými hovoriť o všetkom. Okoliu sa sťažujeme na svoju situáciu, na problémy a neraz to končí slzami. Možno to nie je pravá podstata a dôvod ženských sĺz v opantaní alkoholom ale za zváženie to rozhodne stojí.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net