Slzy Bosporu: ďalšia turecká dráma

Please enter banners and links.

Od 12. apríla môžete sledovať na obrazovkách televízie Doma ďalšiu tureckú drámu. Vždy v utorok a vo štvrtok sa do našich domácností vkráda príbeh zrelej ženy ktorá má snáď všetko, čo si žena v jej veku môže priať. Okrem zdravia.

Elveda Derken, alebo ak chcete slovensky Slzy Bosporu, je nový turecký seriál v ktorom si zahrali (pre Turkov už známy) hlavní hrdinovia s vlastnými menami Ece Uslu, Gökhan Tepe, Burcu Kara či Sinan Sümer. Okrem sympatickej hlavnej hrdinky ktorá znáša ťažký osud, ženy k obrazovkám pripútal aj nový mužský idol – lekár Ates.

Príbeh naozaj stojí za pozornosť: hlavná hrdinka Lala je žena v stredných rokoch. Má milujúceho manžela, dve dcérky a dobré miesto lekárky. Idylický život sa však razom mení na drámu v momente keď zisťuje, že má nádor na mozgu podobne ako jej mama. V snahe nezarmútiť manžela touto správou a neukázať deťom svoj stále zhoršujúci sa zdravotný stav o tom radšej mlčí a odchádza od rodiny. Chorobu chce niesť sama bez toho, aby ju najbližší videli v štádiu kedy sa nádor rozrastie a pokročí do posledného štádia. Žiada o rozvod…

Jej manžel Ege sa domnieva, že ho Lala podviedla s jej kolegom, mimoriadne sympatickým doktorom Atesom, a tak so žiadosťou o rozvod súhlasí a po nejakom čase sa opäť ožení. Jeho druhou vyvolenou sa stane opatrovateľka ich detí, mladá učiteľka v škôlke Zenyep ktorú si deti veľmi obľúbili. Ona sama deti mať nemôže a tak si k dievčatkám veľmi rýchlo našla cestu.

V celom príbehu nechýba správne napätie, láska a prekvapivé rozuzlenia. Dej poukazuje nielen na zákernú chorobu, ale aj na smutný údel detí ktorým chýba mama. Ako to napokon celé dopadne? Je Lalino rozhodnutie vôbec správne? Ako bude reagovať Ege keď sa dozvie pravdu?

Aj keď Slzy Bosporu nezažili taký veľký boom ako Tisíc a jedna noc, diváci si zamilovali aj tento srdcervúci príbeh a s nadšením čakajú na ďalší diel. Vyzerá to tak, že nás na Slovensku prepadli turecké telenovely a my sme im s ľahkosťou podľahli. Nuž, nechajme sa uniesť…

Foto: markiza.sk