Slovensko – hokejová republika!!! Súhlasia aj ženy???

Please enter banners and links.

Ošiaľ s názvom Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji je na Slovensku už v plnom prúde. Veď niet sa čo diviť, už je to tu ako sa hovorí za pár… Všade kam sa pozrieme nájdeme aspoň malú zmienku o tomto prestížnom podujatí. A preto sa nedivíme, že v oficiálnom klipe majstrovstiev je Slovensko nazvané hokejová republika. Ale je to naozaj tak? Sme hokejová republika?

Keď sa na to pozrieme s pohľadu mužského pokolenia, tak je to jasné. Len ťažko nájdeme chlapa ktorý by nebol fanúšikom a neodpočítaval dni, či dokonca hodiny do začiatku MS. Ale ako je to s nami ženami? Súhlasíme aj my s označením Slovenska – hokejová republika?

Medzi ženami sú názory rôzne. Nájdeme Slovenky, ktoré fandia našim chlapcom viac ako muži a o majstrovstvách vedia už naozaj všetko. Nejde tu len o kvázi „fanynky“, ktoré fandia hokejistom len vďaka peknej tváričke či úžasnej postave toho ktorého hráča. Medzi ženami sú totiž aj reálne hokejové nadšenkyne, ktoré hokej sledujú i mimo takýchto významných udalostí a naozaj hokejom žijú.

Na druhej strane, nájdeme obrovské množstvo žien, ktoré mimo MS či OH ani nevedia, že hokej existuje a fandiť začínajú až v týchto okamžikoch – keď o niečo ide.

Poslednou skupinou žien s odlišným pohľadom na hokej sú tie, ktoré hokej vôbec neriešia. Pravdepodobne by ani netušili, že Slovensko bude hostiť tak významnú udalosť, keby všade neboli billboardy, reklamy a dokonca aj v televíznych novinách správy o majstrovstvách.

Ja osobne teda patrím do skupiny žien, ktoré nefandia hokeju ako športu ale našim Slovenským hokejistom, ktorí vedia byť naozaj dobrý. A preto ani tento rok nezabudnem hypnotizovať obrazovku a šťastím kričať stále dokola Góóóóóóóóóóóóól!!!

Tak čo ženy? Ako ste na tom Vy? Nikdy ste hokeju nefandili? Tak to skúste tento rok! Zapíšte si do diára dátum 29.4.2011, fandite, pomôžte tak našim chlapcom v boji o zlato a ako bonus svojim fandením potešíte i svojho chlapa!


foto: internet