Slobodné mamičky, zvládnete to!

Please enter banners and links.

Nie každej žene sa pritrafí princ na bielom koni. Ideálny muž neexistuje, existuje iba taký, ktorého dokážeme prijať so všetkými jeho prednosťami, ale aj nedostatkami. Tie, ktoré sa sklamali v láske a ostali s deťmi samé, to vôbec nemusia mať ťažké.

Dôležité je správne nastavenie a pozitívne myslenie

Nič nie je nemožné a zvládnuť sa dá všetko. Frázy? Nevadí. O to pravdivejšie. Na slobodné mamičky sa spoločnosť pozerá so súcitom a spadajú do akejsi osobitnej kategórie „chuderky“. Majú to vraj ťažké. Niektoré sú single od začiatku, iné svojich partnerov alebo manželov opúšťajú až časom. Dôvodov je priveľa. Chýbajúca láska, opora, úcta a v najhorších prípadoch domáce násilie či postrach zvaný alkohol. Niekedy je najlepším riešením odchod za šťastím.

Nový, lepší začiatok

Začať sa dá kedykoľvek. Minulosť treba hodiť za hlavu. Poučili sme sa z vlastných chýb a opäť sme o niečo silnejšie a múdrejšie. My a naše deti, naša budúcnosť – závisia od správnych rozhodnutí. Ľudia radi hovoria, že rozvod pre deti nie je správny príklad, ako má rodina vyzerať. Keďže je základom spoločnosti, musí to v nej fungovať. Deti sa učia ako správne komunikovať a riešiť problémy. V rodine, kde chýba harmónia a základné predpoklady na správny duševný vývoj, si však svoj vzor nenájdu. V budúcnosti to preto budú mať náročné. Radšej sa rozhodnite žiť oddelene a svoju energiu vložte do pozitívnej zmeny.

Skromnejší, ale plnší život

Byť slobodnou mamičkou vôbec nie je také zlé, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Šikovná žena si nájde svoj štýl a spôsob, ako sa uskromniť tak, aby nikomu nič nechýbalo. Hoci si vytúžený sveter nemôže kúpiť ihneď, ale vie, že zdravie a spokojnosť sú na prvom mieste. Popri tom si stále nájde čas aj sama na seba, svoje záľuby, priateľky. V ideálnom prípade má pri sebe milujúcu rodinu, ktorá je ochotná vždy pomôcť a poradiť.

FOTO: pexels.com