Skvelé tipy, ako stráviť predĺžený víkend s deťmi v Bojniciach

Please enter banners and links.

Rozmýšľate, kam vyraziť na predĺžený víkend s rodinou? Nemusíte chodiť ďaleko. V Bojniciach na vás čaká množstvo atrakcií a dobrodružstiev. Na svoje si tu prídu malí aj veľkí a na slovo nuda si tu ani nespomeniete! Využite čas v Bojniciach naplno a navštívite tieto miesta.

Bojnický zámok

Aké nečakané, však? Pre niektorých obyvateľov Bojníc a okolia môže byť Bojnický zámok klišé…Niet sa čomu čudovať, keď okolo neho pravidelne kráčajú. Turisti zo vzdialených miest však to šťastie nemajú, a preto má pre nich tento zámok špeciálny význam a chcú ho vidieť na vlastné oči. Hoci aj 3, 4 alebo 5-krát!

Zoberte sem deti, určite budú nadšené. Historický zámok vás prenesie do čias minulých, môžete si tu pochutnať na dobrom jedle v bufetoch a prejsť sa okolo jazierka s korytnačkami. Taktiež tu nájdete množstvo stánkov so suvenírmi a hračkami, po ktorých budú vaše ratolesti určite pokukovať. Keď budete unavení, môžete zájsť do neďalekých kaviarní, cukrární a reštaurácií. Bojnický zámok je srdcovka, obzvlášť v lete!

Múzeum praveku – Prepoštská jaskyňa

Vedeli ste, že Bojnice sú pokladom pravekých dejín? Dospelí milovníci histórie i malí objavitelia a dejepisári v Múzeu praveku zistia, ako kedysi žili naši predkovia. Expozícia sa nachádza vonku a návštevníci tu chodia bosí po skalách, aby sa dokázali nacítiť na praveké podmienky.

Zaujímavosťou je, že na tomto mieste naozaj kedysi žili neandertálci. Dozviete sa, aké nástroje používali na lov, čo jedli, aké oblečenie nosili a nájdete tu aj nálezy zvieracích kostí.

Okrem klasických prehliadok sú pre návštevníkov pripravené aj špeciálne akcie – nočné prehliadky s fakľami, vzdelávací program pre školy či tvorivé dielne pre deti. Nechýbajú ani interaktívne hry a kvízy.

Vyhliadková veža Čajka

Vyhliadková veža je obľúbená atrakcia pre malých, dospelých i seniorov. Obklopujú ju krásne lesy, vládne tu skutočne pohodová atmosféra a na jej vrchole vás čaká dychberúci výhľad na blízke i širšie okolie Bojníc. Konštrukcia má prevýšenie asi 30 metrov a každý malý návštevník je z veže unesený.

Ak máte radi adrenalín, z veže sa môžete spustiť suchým toboganom. Odvážlivcov na vrchole veže čaká veľká sieť, v ktorej si môžu urobiť super fotky a tiež menšie adrenalínové preliezky i ďalekohľady. Pri návšteve Bojníc by ste toto miesto určite nemali vynechať!

ZOO Bojnice

Na výlete v tomto malom mestečku je povinnou jazdou návšteva najstaršej ZOO na Slovensku. Ktoré deti sa rady nepokochajú zvieratkami? Môžete tu vidieť okolo 270 druhov živočíchov vrátane medveďov, opíc, leva, žeriava bielokrkého, plameniaka, rysa, leoparda perzského, zubra, kozorožca a veľa iných.

Kde sa ubytovať s deťmi v Bojniciach?

Možností je niekoľko. Prezrite si ponuku ubytovacích zariadení na ubytovacom portáli www.fiemso.com, kde nájdete to pravé orechové za skvelé ceny.