Skvelá ázijská kuchyňa v Prešove? Žiadny problém!

Please enter banners and links.

Ázijská kuchyňa si za svoje dlhé roky pôsobenia na Slovensku vydobyla srdcia mnohých z nás. V začiatkoch to zväčša boli mierne upravené ázijské jedlá pre slovenské chute doplnené klasikami, ako vyprážaný syr či Cordon Bleu. Dnes nájdeme na Slovensku – a tiež v Prešove – podniky, ktoré ponúkajú autentické chuťové zážitky. Občas stále doplnené slovenskými variáciami pre potešenie konzervatívnejších zákazníkov. Ktoré ázijské reštaurácie v Prešove stoja minimálne za ochutnanie?

Pho Yo OC Novum

Pho Yo je sieť, ktorú nájdete vo viacerých slovenských mestách a Prešov nie je výnimkou. Rýchlosť, kvalita surovín, štedré porcie a absolútna vyladenosť jedál urobila z tejto reštaurácie obľúbené miesto. Medzi reštauráciami v Prešove nájdete Pho Yo v OC Novum, čo odtiaľto stojí za skúšku? Odpoveď všetko vás zrejme neuspokojí, no určite by ste mali ochutnať hovädzie Bun Bo Nam Bo, kuracie Mi Xao alebo akékoľvek Udon rezance. Milovníkov ázijských polievok poteší skvelo pripravené Pho Bó i Pho Ga. Pre tých, čo radi objavujú nové chute, vo Pho Yo pripravili polievku Sup Moc s mäsovými guľkami, kalerábom a tiež ázijskými hubami.

Sushinami

Sushi sa v našich končinách rýchlo a úspešne udomácnilo. A zvládlo to bez väčšieho „poslovenčovania“. Ak patríte medzi fanúšikov japonských jedál, Sushinami je top sushi reštauráciou v Prešove, pretože dokáže naplniť požiadavky aj toho najnáročnejšieho zákazníka. Skvelou možnosťou sú ochutnávkové sety, dokonca aj jeden špeciálne pripravený pre ľudí spoznávajúcich sushi s názvom Beginner. Samozrejmosťou tu sú maki, sashimi, nigiri či sushi rolky. Máte chuť na silnú ázijskú polievku? Vyberiete si medzi Miso a rybacou polievkou. Súčasťou menu sú tiež špeciality šéfkuchára, ako kuracie alebo lososové Teriyaki či Tori Katsu – chrumkavé kura s opečenými kúskami panko chleba.

SUSU – vietnamské bistro

Chute Vietnamu v Prešove reprezentuje bistro SUSU. Milovníkov polievok poteší bohatou ponukou. Nájdete v nej všetko, čo vás môže očariť: od tradičnej ostrokyslej cez pálivú kuraciu polievku s kokosovým mliekom Tomchagai až po obľúbenú rybaciu polievku Bun Cá L. a samozrejme nechýbajú ani „phočka“. Medzi hlavnými jedlami sa miešajú osvedčené klasiky s – v našich končinách – menej známymi jedlami, ako Nem Rán či Nem Chay. Posledné dve menované sú závitky, po ktorých ochutnaní sa môžu stať návykovými. SUSU – vietnamské bistro tak prináša výborný prierez miestnou kuchyňou, ktorý prináša overené jedlá i nové chute.

Chceš vyskúšať ázijskú kuchyňu v Prešove? Objednávaj cez ultra rýchlu donáškovú službu foodpanda.sk.