Skúsenosť v Make-up Institute Prague

Please enter banners and links.

Prostredníctvom slov našej redaktorky, ktorá absolvovala vizážistický kurz v Make-up Institute Prague, sa vám pokúsime priblížiť to, ako takýto profesionálny kurz vyzerá a čo od neho môžete čakať.

V súvislosti s touto témou ma napadla otázka kedy som sa prvý krát stretla s make-upom. Zalovila som v pamäti a vynorila sa mi spomienka ako som sa obdivovala v zrkadle keď mi moja staršia sesternica prvý krát namaľovala očnú linku. Ako som sa prehrabávala v kufríku so šminkami mojej mamy a poskúšala sa narúžovať si pery, či to ako som si prvý krát trénovala moju prvú linku.

Tak nejako som k tomu časom začala inklinovať a obzerať si rôzne časopisy či blogy na internete. Už ako 15 ročná som vedela čo chcem robiť ale keďže situácia sa zmenila ocitla som sa inde ako som chcela. Líčenie ma bavilo a tak som experimentovala na seba a kamarátkach a nahovárala si, že jedného dňa si spravím kurz. A tak sa aj stalo, keď som dostala perfektnú príležitosť ísť priamo do Prahy a naplniť svoj sen.

O Make-up Institute Prague som sa dozvedela na internetovej stránke, ktorá je úžasná a upútala ma na prvý pohľad. Predstavovala som si akoby som tam už bola, no moje predstavy boli málo v porovnaní s tým ako to v skutočnosti bolo.

Keď som sa objavila pri dverách a stlačila zvonček, dvere mi otvorila prekrásna tvár manažérky Markétky. Niektoré dievčatá už čakali a tak sme sa privítali a pozoznamovali. Interiér bol krásny a nevedela som sa vynadívať. Všade samé zrkadlá, svetlá (čo sme časom zistili že nebola až taká veľká výhoda keďže pod nimi bolo vidieť každú jednu chybičku) 🙂 fotografie a potrebné šminky plné farieb a rozličných konzistencií- hotoví raj pre ženské pokolenie.

Usadili sme sa v našej „pracovni“ a prihovorila sa k nám vizážistická špička menom Andrea Sosoiová, ktorá v súčasnosti líči pre svetoznámu značku Yves Saint Lorent. A tak sa začala naša výučba. Dostávali sme užitočné rady z praxe a osobných skúseností. Naše poznatky z teórie sme si prakticky vyskúšali na modelkách ktoré nám boli k dispozícií každý jeden deň.

Dôležité je ešte podotknúť, že absolvovanie kurzu neznamená koniec spolupráce s touto školou vizážistiky. Po skončení kurzu sa totiž škola snaží pracovať so svojimi študentmi ďalej vďaka čomu získajú možnosť pracovných skúseností.

Na záver ešte slová našej redaktorky: Tento kurz bol pre mňa obrovským zážitkom. Dozvedela som sa kvantum užitočných rád a naopak chýb, ktorým sa vyhýbať. Myslím, že je to skvelé prostredie ako naštartovať kariéru vizážistky. Jednoznačne každému so záujmom o make- up a tvorivou mysľou vrelo odporúčam! 🙂

Ak by ste mali aj vy záujem o podobné zážitky a chceli by ste sa naučiť niečo nové, určite navštívte internetovú adresu www.makeupinstitute.cz. Dozviete sa tu množstvo potrebných informácií a aktuálnych ponúk kurzov aj s najbližšími termínmi.