Skrotenie neposlušných vlasov

Please enter banners and links.

ID-100155574Je jedno aké máte vlasy. Naozaj. Podstatný je váš vzťah k nim. Úprava je jednoduchšia ak viete, čo váš typ vlasov potrebuje. Základom je dobrý strih, ktorý by mal odhadnúť kaderník, takže investujte v prvom rade do čo možno najlepšieho kaderníka. Potom je starostlivosť už len vo vašich rukách.

 

Drzé kučery

Ach, ako vám všetky ženy s rovnými vlasmi závidia!

Kučery milujeme hlavne pokiaľ sme deti, lebo sú jednoducho rozkošné. Tí, ktorým zostanú kučery až do dospelosti vedia, že ide o všetko len nie o srandu. Kučery potrebujú, tak ako všetky typy vlasov, dobrý strih po ktorom nebudete vyzerať ako strapatá ovečka. Pokiaľ je zvolený dobrý strih, kučery do seba krásne zapadajú a dokážu vyzerať upravene. Jemné kučery ocenia trošinku dlhšie strihy (napríklad po plecia), bohaté kučery zas potrebujú dĺžku najviac po kľúčnu kosť.

Kučeravé vlasy nikdy, naozaj nikdy nešúchajte po umytí uterákom aby vyschli. Len po nich jemne prejdite uterákom, ktorý má schopnosť lepšie vsať do seba vodu. A ešte jeden zákaz – kučeravé vlasy treba umývať asi tak dvakrát týždenne. Častejšie umývanie kučeravé vlasy rozstrapatí a môže spôsobiť i horšie mastenie, a práve mastné vlasy sú pri tomto type pohromou.

Pokiaľ ide o česanie, zahoďte všetky kefy a je jedno z akého super úžasného materiálu boli vyrobené. Používajte hrebeň so širokými zubami, kupujte hydratačné prípravky na vlasy (šampóny, kondicionéry atď.) a nezabúdajte používať aj difuzér.

 

Rovná jemnosť

ID-100113403

Ach, ako vám ženy s kučeravými vlasmi závidia!

Prirodzene rovné vlasy nielen pôsobia jemne, ale aj sú jemné. Tento typ vlasov si dobre rozumie s dĺžkou strihu najviac tesne pod plecia (čím dlhšie sú tým redšie vyzerajú). K základnej starostlivosti určite patria prípravky na zväčšenie objemu buď v podobe penových tužidiel alebo vo forme spreja. Pokiaľ sa vám rovné vlásky často mastia, tu je výnimočne povolené častejšie umývanie, pokojne aj štyrikrát do týždňa. Tým, že sú samé o sebe jemné a rovné, zamastenie ich ešte viac oberá o krásu.

Vlasy po umytí jemne osušte uterákom a hneď prejdite na fénovanie. Žiaden turban na hlave, žiadne stáčanie mokrých vlasov, žiadne prehnané šúchanie o uterák pretože by ste si zničili korienky. Čiže hneď po umytí fénujte vlasy v predklone pri najnižšej (alebo pri strednej) teplote.

 

Hustá pevnosť

Ach, ako vám ženy s jemnými vlasmi závidia!

Máte husté, pevné a rovné vlasy? Na jednej strane nepotrebujete riešiť objem, na druhej strane takýto typ vlasov často pôsobí ako parochňa. Potrebujete nielen dobrý strih na skrotenie takýchto vlasov (tu je vhodné i vkusné preriedenie u kaderníka), ale tiež prípravky na uhladenie objemu.

Skvelé sú napríklad aj pomády na vlasy s ktorými bude tento typ vlasov poslušnejší. Krepovitosť zmierni šampón na vlasy so zložením, ktoré vlasy nezaťaží. Nezabúdajte mať v povinnej výbave aj výživný kondicionér. Určite oceníte aj ionizátor, s ktorým sú vlasy uhladenejšie.

 

Sexy vlnky

Ach, ako vám ženy s rovnými a nepoddajnými vlasmi závidia!

Koketné vlnky vyzerajú neupravene, akoby si len tak poletovali okolo tváre. Pri týchto vlasoch je alfou a omegou správny spôsob sušenia. Vlasy po umytí len trošku osušte uterákom a s pomocou hrebeňa naneste stylingový krém vždy od korienkov ku končekom (nikdy nie opačným smerom). Fénom osušte len korienky vlasov, zvyšok zopnite pohodlne do obyčajného drdola. Rozpustite ich až keď budú celé úplne suché. Na končeky môžete, ale nemusíte, naniesť krém pre ich celistvosť. Hotovo, vlnky sú na svete bez dlhých úprav.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net