Široké možnosti tvorenia s textilnou galantériou

Please enter banners and links.

Už sa to stáva pomaly pravidlom, že predvianočný chaos z nakupovania darčekov a príprav na poslednú chvíľu je nám akosi upieraný. Zatvorené obchody a znížená mobilita však majú aj niečo do seba. Darčeky nakupujeme cez e-shopy, netrávime dlhé hodiny v nákupných centrách a sme viac s rodinou a najbližšími. A čo s dlhými zimnými večermi? Čo tak handmade vianočné ozdoby?

Čerpajte nápady z textilnej galantérie v každom období roka

Práve čas adventu je tým obdobím, keď je celkom prirodzené trochu spomaliť a naplno si užiť predvianočný čas. Výroba vlastných vianočných ozdôb tak nielen zaplní večerné chvíle, ale povzbudí našu kreativitu a dodá celej vianočnej príprave trochu hlbší zmysel. A ako na to? Stačí niekoľko vhodne zvolených kúskov textilnej galantérie a tvorenie sa môže začať. Môžeme si vylepšiť staré vianočné gule tak, že im dáme nový šat, ale môžeme si urobiť aj celkom nové a originálne ozdoby. Naše deti iste potešia ručne vyrobené hračky, či už z látok, alebo upletené z priadze. Takéto bábiky či zvieratká sú neskutočne čarovné a veľmi príjemné na dotyk. A ak do tvorby zapojíme aj deti, je nepravdepodobné, že takáto hračka skončí niekde v kúte alebo na dne krabice. Internet je plný nápadov, stačí sa len inšpirovať. Je nad slnko jasné, že vianočná ozdoba vyrobená vlastnými rukami bude na stromčeku tou najočarujúcejšou. Textilná galantéria nás však nabije hŕbou nápadov nielen na Vianoce. V každom období roka si vieme vďaka nej vytvoriť originálnu výzdobu domova. 

Tipy, ako využiť textilnú galantériu

Najjednoduchšou cestou handmade vianočnej ozdoby je stavať na existujúcej, možno nemodernej alebo rokmi ošúchanej guli. Spôsobov, ako jej vdýchnuť nový život, je neúrekom. Ten najjednoduchší spôsob je asi taký, že ju natrieme celú lepidlom a potom ju obalíme v ligotavých flitroch či kamienkoch. Kreatívnejší z nás môžu siahnuť po romantickej čipke a krojová stuha s tradičným slovenským ornamentom bude tiež veľmi originálnym riešením. V ponuke textilnej galantérie je množstvo produktov a každý jeden z nich je pre nás inšpiráciou. Pri tvorbe nových kúskov ozdôb nám budú stačiť polystyrénové polotovary, napríklad gule, zvončeky či iné tvary. Môžeme ich farbiť, oblepovať alebo ich celé zabaliť do organzy a vytvoriť si ozdoby, ktoré budú jedinečné a originálne. Sekcia textilnej galantéria však ukrýva oveľa viac kreatívneho bohatstva, ako by sme čakali. Ozdobné gombíky, aplikácie na odevy a nažehľovačky, ale aj priadza na pletenie či množstvo látok v nás dokážu v jednom okamihu prebudiť krajčíra, dekoratéra a zručného majstra zároveň. Kvalitná základňa tovarov, trochu inšpirácie a chuť niečo vytvárať nám spríjemnia nielen adventný čas, ale každú voľnú chvíľku v roku.