Šikovné rady

Please enter banners and links.

Užitočných rád nie je nikdy dosť, a preto vám magazín mnau.sk prináša šikovné rady, ktoré využijete vo svojej domácnosti.

 

Pri pečení sa aj skúseným gazdinám často stáva, že papier na pečenie jednoducho nedrží na svojom mieste a zroluje sa ešte skôr ako sa naň vyleje cesto. Ak potriete rohy papiera čistou vodou alebo maslom a pritlačíte ich o plech, máte problém vyriešený. V kuchyni ešte zostaneme – máte po lete niekoľko odskúšaných skvelých marinád, no grilovanie už nie je možné? Nevadí, dochuťte marinádou napríklad šťavu v ktorej budete zapekať mäso v rúre. Staré jedlo tak dostane novú chuť.

Mnohí umývajú zvyšky jedál z tanierov ešte predtým, než ich umyjú v umývačke riadu. Toto oplachovanie je úplne zbytočné; plytváte tak nielen časom ale aj vodou. Nie je nutné taniere oplachovať, stačí iba zhrnúť do koša väčšie zvyšky. Nepridávajte si starosti navyše, veď umývačku riadu ste máte kúpenú práve na umývanie.

Z kuchyne sa presunieme ku kvetom. Dostali ste nádhernú kyticu kvetov a chcete, aby vám dlho vydržala? Pridajte im do vody vo váze hrsť hliny alebo vetvičky tuje. Hlina dodá viac živín, tuja vie dezinfikovať vodu.

         Máte doma staré CD, ktoré už nepotrebujete? Nevyhadzujte ich. Môžete ich využiť napríklad ako škrabku na sklo auta v zime keď narýchlo neviete nájsť škrabku na to určenú, alebo tiež na odstránenie zaschnutejšej špiny z riadu. Taktiež z nich môže byť efektná podložka pod poháre.

Maľovanie stien dáva zabrať aj vašim rukám a oblečeniu. Škvrny od farby odstránite tak, že drôtenku namočíte v rastlinnom oleji a ňou potom vydrhnete špinavé miesta.

 

Na záver ešte jedna rada – nikdy nevyhadzujte prázdny flakón, ale položte ho do šatníka medzi bielizeň. Vaše oblečenie tak bude voňať po obľúbenom parfume ešte dlhý čas.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net