Sezónne prezúvanie pneumatík v réžii ženy

Please enter banners and links.

pneumatiky

Aj keď autá sú takmer výsadnou doménou mužov, je v záujme každej emancipovanej ženy, aby mala aspoň základný prehľad o pravidelne sa opakujúcich činnostiach v súvislosti s jeho pravidelnou starostlivosťou. Či už ide o servis, emisné, alebo technické kontroly, ako aj sezónne prezúvanie pneumatík. Možno práve to prezúvanie gúm patrí medzi logisticky aj časovo najjednoduchšie, avšak krátka rekapitulácia iste nebude na škodu.

Základné pravidlá pri prezúvaní pneumatík

V našich podmienkach stále platí nutnosť prezúvania zimných a letných pneumatík. Zimná sezóna sa oficiálne končí 31. marcom, no pri zimnom prezúvaní je dobré držať sa aktuálnych teplôt a množstva snehu na cestách. Zákon káže, že zimné gumy je potrebné mať prezuté k 15.novembru, avšak pokiaľ je na ceste súvislá vrstva snehu už skôr, je v našom záujme vybaviť svoje auto zimným obutím už pred stanoveným termínom. Rovnako to platí aj naopak. Ak sa teploty na jar dlhodobo držia nad úrovňou 7°C, nie je dôvod brázdiť cesty so zimnými pneumatikami.

Ďalším dôvodom je tiež fakt, že vyššie teploty dezénu zimných pneumatík vôbec nerobia dobre. Riešením pre tie ženy, ktoré na svojom aute nejazdia až tak často, prípadne jazdia len v meste a chcú si starostlivosť uľahčiť, je využiť služby celoročných pneumatík. Ich kúpou automaticky odpadajú starosti s pravidelným sezónnym prezúvaním, s uskladňovaním druhej sady pneumatík a, samozrejme, sú v zmysle zákona. Avšak svojimi vlastnosťami sa nemôžu porovnávať s kvalitnými zimnými či letnými pneumatikami, sú len prijateľným kompromisom.

Starostlivosť o pneumatiky

Bolo by naivné myslieť si, že prezutím sa starostlivosť o pneumatiky končí. Pokiaľ pred letnou aj zimnou sezónou prezúvame, je namieste sa zamyslieť, kde budeme druhú sadu pneumatík skladovať a v akom stave je dezén na aktuálnych gumách. Pre uľahčenie starostí je dobré sa s výmenou a servisom obrátiť na kvalitný pneuservis. Tu nám špecialisti skontrolujú nielen hĺbku dezénu, urobia geometriu či dotlakujú gumy tak, aby neprišlo k ich nerovnomernému opotrebeniu. Servisy, ktoré disponujú dostatočnými priestorovými možnosťami, nám za primeraný poplatok sadu druhých pneumatík do budúcej sezóny aj starostlivo uskladnia.

V otázkach starostlivosti o pneumatiky je toho ešte oveľa viac, čo je potrebné vedieť. Nie vždy však musíme vedieť všetko. Ženám stačí, ak poznajú tých správnych ľudí, ktorí to vedia.

Reklamný článok