Šetrná, prírodná a navyše lacná. Vyskúšajte depiláciu ktorú používali už v starom Egypte.

Please enter banners and links.

waxingPravidelná rutinná záležitosť, ktorú pozná každá z nás. Hovoríme o depilácií. Napriek tomu, že sa starostlivosť v oblasti depilácie neustále vyvíja, nie je na škodu, ak sa niekedy vrátime k starým zaužívaným receptom. Jednou z nich je aj depilácia cukrovou pastou, ktorú poznali už v starom Egypte.

 

Pripravte si ju doma

Postup výroby cukrovej pasty je jednoduchý. Stačí vám k tomu hrniec, kryštálový cukor, voda a citrónová šťava. Do hrnca si vsypeme približne 500 gramov cukru, 50 ml vody a 50 ml citrónovej šťavy. Hrniec položíme na sporák a miešame až kým nám hmota dostatočne nezhustne. Potom pastu odstavíme z priameho ohňa necháme vychladnúť na izbovú teplotu a môžeme začať s aplikáciou.

Zvyšok nepoužitej pasty si môžete uskladniť v chladničke a použiť ju pri ďalšej depilácií. Pasta sa musí pred samotnou aplikáciou stále nahriať a tak ju následne môžete aplikovať na suchú pokožku.

 

Ako depilovať ?615x200-ds-photo-getty-article-114-139-71059303_XS

Postup je totožný ako pri depilácií   voskom.  Na pokožku si nanesiete aspoň 2 až tri vrstvy pasty a necháte stuhnúť. Potom už stačí len strhnúť buď uchytením samotnej cukrovej pasty alebo môžete použiť kus textílie. Potom si pokožku ošetrite hydratačným krémom ktorý vyhovuje vašej pokožke.

Takýmto spôsobom môžete depilovať aj citlivšiu pokožku a pokožku v oblasti bikín. Cukrová pasta si svoju obľubu vybudovala aj u zástankýň bio-kozmetiky čo je v prípade jej prírodného zloženia samozrejmosťou. Efekt pri depilácií je podobný ako pri depilácií voskom, čiže tešiť sa môžete z hladkej a prirodzene hebkej pokožky až niekoľko týždňov.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: google.com