S voňavým vzduchom prezúvame do letných

Please enter banners and links.

Hoci v marci to na jar vonku ešte nevyzerá, a často ani v apríli, myslime na to, že po Veľkej noci je najvyšší čas prezuť gumy. Skontrolovali ste letné pneumatiky, ktoré ste na jeseň odkladali do garáže alebo pivnice? Možno ich dezén nevyhovuje požiadavkám na pneumatiky. Práve preto je na prezúvanie nutné myslieť ešte skôr, ako sa doň pustíte.

Pneumatiky renomovaných výrobcov na vašich autách

Raz za polrok ten istý scenár. Aj keď to mnohých vodičov otravuje, v kútiku duše si uvedomujú, že to robia pre svoju bezpečnosť. Delenie gúm na zimné a letné nevymysleli výrobcovia pneumatík pre vidinu lepšieho zárobku, ale preto, aby sa pneumatiky dokázali čo najlepšie prispôsobiť povrchu cesty, čo sa materiálu aj tvaru týka. Ak ste sa však napriek tomu rozhodli pre celoročné pneumatiky, nehovoríme, že ste spravili chybu. Vodiči žijúci v lokalite, kde sa so snehom stretávajú iba minimálne, môžu bez obáv jazdiť na jedných gumách celý rok, tu však treba rátať s tým, že sa opotrebujú oveľa skôr ako letné alebo zimné pneumatiky, ktoré si to odkrútia iba šesť mesiacov. Všetci ostatní, ktorí prezúvajú na jar a na jeseň, si raz za päť rokov (ak jazdia často, po zlých cestách alebo nešetrne, tak možno aj skôr) musia sadnúť k ponuke predajcov a vybrať si nové pneumatiky podľa aktuálnej sezóny. Čím novšie modely, tým väčší prísľub výrobcu, že budú dokonalé.

Vyberáme letné pneumatiky

Pri výbere letných pneumatík sa môžete nechať ovplyvniť recenziami vašich známych alebo staviť na výsledky nezávislých testov pneumatík, ktoré rok čo rok robia známe autokluby, najmä tie nemecké. V rámci testovania sa skúmajú vlastnosti pneumatík na rôznych typoch povrchov, hodnotí sa hlučnosť, spotreba paliva, schopnosť gúm náhle zabrzdiť či odbočiť. Ak máte záujem o bezpečnú jazdu, toto sú fakty, ktoré vás pri výbere nových letných pneumatík budú zaujímať. A hoci väčšina motoristov sa necháva ovplyvniť najmä cenou, bezpečnosť na cestách nehodno zanedbať. Radšej si priplatiť za gumy od overeného výrobcu ako byť neskôr sklamaný z nákupu lacných pneumatík. Ak vám je veľa dať za všetky štyri gumy naraz, rozložte si svoj nákup na viackrát a užite si pohodlnú a bezpečnú jazdu za akýchkoľvek podmienok.