S kokosovou vodou k pevnému zdraviu

Please enter banners and links.

Nemusíme ani študovať medicínsky smer, aby sme si uvedomili, akú dôležitú úlohu zohráva v našom živote strava. Vďaka dostatočnému prísunu kvalitných a zdraviu prospešných potravín sa budeme cítiť fit vo vlastnom tele, dokážeme predchádzať rôznym chorobám a dožijeme sa vysokého veku. Stačí dať šancu novým druhom potravín, o ktorých sme predtým nepočuli alebo sme si pred nimi zakrývali oči.

 

Objavte účinky kokosovej vody

Vôňa a chuť kokosu láka mnohých z nás. Kokos nielenže skvelo chutí v dezertoch (kokosová múčka) a hlavných jedlách (kokosové mlieko, kokosový olej), ale má všestranné využitie napríklad aj v kozmetickom priemysle, kde sa tešíme z jeho blahodarných vlastností a sladkej vône. Stále viac a viac sa však hovorí aj o kokosovej vode, získavanej z mladých plodov kokosových orechov. Jeden orech jej môže obsahovať 250 – 450 ml! Keď ju pijete dobre vychladenú, je veľmi osviežujúca a výborne uhasí smäd. Ako však zistíte, či nejde o koncentrát? Pozorne si prečítajte údaje na fľaši, ak tam nájdete nálepku bio, môžete si byť istí, že máte v rukách kvalitný výrobok, ktorý vaše telo zásobuje potrebnými vitamínmi a minerálnymi látkami, no zároveň je nízkotučný a nízkokalorický, výborný na reguláciu hmotnosti a zlepšenie krvného obehu.

 

Vlastnosti kokosovej vody sa využívali aj v minulosti

Bio kokosová voda pomôže k prečisteniu krvi a v boji proti plesniam, vírusom a mikróbom. Na rozdiel od kokosového mlieka, ktoré sa získava už zo zrelých plodov orecha, sa kokosová voda čerpá z mladých orechov, ktoré sú ešte zelené a ich dužina je mäkká. Pozitívne prínosy kokosovej vody na naše zdravie si všimli aj v klasickom indickom lekárstve, kde sa jej liečivé účinky na telo a ducha využívajú už mnohé roky. Počas druhej svetovej vojny sa kokosová voda zavádzala priamo do žil ako infúzia, pretože je takmer identická s ľudskou krvnou plazmou. Už si nemusíte kupovať drahé lieky na doplnenie potrebných výživných látok, bio kokosová voda vás nadopuje draslíkom, glukózou a vitamínmi B a C, ktoré podporia váš imunitný systém, často zlyhávajúci v čase chrípkovej epidémie. Je vynikajúcim riešením, aj pokiaľ vás trápi hnačka, infekcia močových ciest alebo cukrovka. Dokáže zabojovať proti duševným výkyvom a stresu a zvýši vašu fyzickú i psychickú výkonnosť. Pokiaľ máte strach pred civilizačnými chorobami, k prevencii vám môže dopomôcť aj pitie kokosovej vody.

 

Kvalita pod značkou bio

Zabudnite na konzervanty a chemické prídavné látky. Označenie bio vás vždy ubezpečí, že držíte v rukách kvalitný výrobok. Najmä športovci by si mali premyslieť, či si chcú telo zaplavovať bežnými energetickými nápojmi plnými farbív a chemických prídavkov, alebo radšej dajú prednosť čistej prírode. K prínosom bio kokosovej vody patrí určite aj to, že pomáha k lepšej absorpcii živín po akejkoľvek fyzickej námahe, podporuje metabolizmus a chudnutie. Urobte krok k vášmu zdraviu iba tým, že budete piť niečo, čo nielen výborne chutí, ale aj pomáha k lepšiemu zdraviu.