Rozhýbte sa!

Please enter banners and links.

Pribúdajú vám na tele tukové vankúše, či jednoducho sa vám zdá, že ste neustále unavené a bez života? Všetko je to spôsobené nedostatkom pohybu a hlavne sedavým zamestnaním. Ak teda aj vy neustále sedíte a trpíte, tak sa skúste rozhýbať a uvidíte tú zmenu.

Uznali ste, že pohyb potrebujete ako soľ, ale neviete ako na to? My sa vám pokúsime poradiť. V prvom rade je dôležité vybrať si šport, či cvičenie, ktoré vám bude vyhovovať. Ak máte kamošku, či partnera s rovnakým problémom, tak určite skúste nájsť niečo pre oboch, pretože vo dvojici ide všetko ľahšie.

V súčasnosti už možnosti pohybu máte veľmi široké. Niekomu bude jednoducho stačiť chodiť behať von do prírody, no niekoho baví napríklad posilňovňa či halové športy. Určite vyskúšajte všetky možnosti vo vašom okolí a zistíte, čo vás naozaj baví a pri čom vydržíte.

Ideálne je, ak je tých športov viac a budete ich striedať. To vás aspoň tak rýchlo neomrzí. Skúste si napríklad raz v týždni ísť zacvičiť aerobic či zumbu, inokedy zájdite napríklad na squash alebo si choďte zaplávať. A ak sa vám nikam nechce, tak si aspoň zacvičte doma.

Ďalším problémom predtým ako začnete cvičiť je vybrať si vhodné oblečenie a obuv. Je dôležité kúpiť si kvalitné topánky vhodné na ten, ktorý šport. Ak napríklad budete cvičiť v hale, tak je pre vás ideálna halová športová obuv. Ak naopak sa chystáte behať vonku, určite si zadovážte bežeckú obuv. Pretože pri cvičení sú najdôležitejšie topánky, vyberte si naozaj kvalitné.

V súčasnosti už máte v obchodoch široký výber tovaru, a tak určite nebude problém zohnať ideálnu obuv, ktorá vám sadne ako uliata a bude aj dobre vyzerať. Nezabúdajte, však, že obuv musí byť kvalitná, a tak radšej uprednostnite značky, pri ktorých máte istotu , že vás nesklamú. Široký výber športovej obuvi ponúka napríklad značka PUMA.

Ak už máte topánky kúpené, môžete sa zamyslieť nad oblečením. Cvičiť sa síce dá aj v bežných teplákoch a tričku, ale predsa len sa v nich nebudete cítiť tak príjemne ako v kvalitných športových odevoch, ktoré vám zabezpečia odvádzanie potu od tela. Nákup oblečenia si môžete nechať na neskôr, keď už si budete isté, že pri cvičení vydržíte, ale tiež dbajte radšej na kvalitu a siahnite napríklad po značke NIKE.

Veríme, že pohyb vám do života prinesie radosť a spokojnosť. Tak sa nebojte a pustite sa do zdravého životného štýlu pomocou športu!

Reklamný článok

FOTO: nuttakit