Romantické večery pri pohári vína

Please enter banners and links.

Nielen s príchodom teplých letných večerov sa nám žiada posedieť si na terase pri poháriku dobrého vínka, veď predsa v zime ste si ho varili, aby vás zahrialo. Kvalitné víno si vychutnáte nielen pri jedle, ale aj hocikedy, keď dostanete chuť si z niečoho uchlipkávať.

 

Pravda je v slovenských aj zahraničných

Staré príslovie vraví, že vo víne je pravda. Nech budete piť hocijakú slovenskú alebo zahraničnú značku vína, určite odhalíte jej hlavné pozitíva už pri prvej ochutnávke. Pozor, k jedlu treba víno zladiť, aby ste dosiahli dokonalú harmóniu chutí. Ako aperitív sú pri slávnostných príležitostiach vhodné šumivé vínka alebo Cinzano, ktoré naštartujú činnosť nášho metabolizmu. K divine, ktorá obsahuje veľa korenín, sa volia radšej ľahšie biele vína, no v množstve prípadov vyniknú skôr tie červené (napr. divina s brusnicami). Všeobecne sa vraví, že k bielym mäsám treba podávať biele vínka, no nič nepokazíte, ak si k pečenému kuraťu naservírujete ľahké červené víno. Určite vynechajte sladké biele alebo ťažké červené víno, to platí aj v prípade, že víno servírujte so syrovou misou. K rybe sú vhodné všetky druhy vín okrem ťažkých červených. Pri podávaní dezertov voľte sladké biele alebo šumivé vína, ktoré chuť dezertu neznehodnotia..

 

Vína pre zaľúbencov

Keď dostanete chuť na samotné víno, je už len na vás, či si dáte biele, červené, ružové alebo šumivé. To záleží od momentálneho okamihu a od toho, s kým si víno chcete vychutnať. Vôňu rozkvitnutej lúky nádherne doplní chuť  a vôňa sviežeho bieleho polosuchého vína Frizzante. Je to perlivé víno, do ktorého sa bublinky pridávajú ako v prípade nealko nápojov, a práve preto je jeho popíjanie ešte vzrušujúcejšie. Romantické okamihy vám spestrí aj červené víno Merlot s chuťou po čerešniach, slivkách a čučoriedkach alebo biele suché Chardonnay voňajúce po citrusoch. Predajňa Mabo.sk vám ponúka široký sortiment vín za fantastické ceny, ideálne pre gastro zákazníkov, pre fajnšmekrov, čo si potrpia na luxus, ale aj pre všetkých, ktorí vyhľadávajú cenovo dostupné značky a rýchle dodanie.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com