Rodinná zábava na 2 kolesách

Please enter banners and links.

ID-100106089Patríte aj vy k rodinám ktoré sú aktívne a každú chvíľu rozmýšľate, ako využijete voľný čas s blízkymi naplno? Víkendové túry na bicykli sú skvelou voľbou. Väčšina detí bicykle miluje a vy ako rodičia, by ste sa mali postarať o to, aby vaše deti poznali pravidlá bezpečnej jazdy bicyklom čo najlepšie.

 

Bez reflexných prvkov ani na krok

Bezpečnostné reflexné prvky sú základ. Bez nich to jednoducho nejde. Vystrojte vaše deti reflexnými prvkami a nezabúdajte takisto aj na bicykel. Pred samotnou jazdou skontrolujte, či má bicykel funkčné svetlá a odrazky. Čím viac bezpečnostných prvkov je, tým je vyššia bezpečnosť v prípade slabšej viditeľnosti na cestách.

 

Naučte ich správnej jazde

ID-10036463

Je jedno ako dlho vaše dieťa jazdí na bicykli. Pozorujte ho a naučte ho ovládať bicykel čo najlepšie. Kontrolujte ako brzdí, ako na bicykel sadá a naopak ako z neho zosadá. Dôležité je takisto naučiť ho dobré ovládanie prehadzovačky.

 

Oblečenie

Čo sa týka oblečenia, nemusíte sa hneď vystrojiť najnovšími cyklistickými outfitmi. Stačí ak seba a svoje deti oblečiete do bežného športového oblečenia. Pozor si ale dávajte na voľbu obuvi a to najmä v prípade vašich detí. Najvhodnejšia je pevná obuv s nešmykľavými podrážkami a bez šnúrok.

 

Pravidlá cestnej premávky

Dôležité je poznať pravidlá cestnej premávky. Ak je to možné, s deťmi jazdite po vyznačených cyklistických trasách. Ak to možné nie je, je dôležité ich neustále učiť ako sa majú na cestách správať a ako majú reagovať. Len tak sa vyhnete kritickým situáciám a nebezpečenstvu ktoré na cestách hrozí.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net