Raj dovolenkárov je v Turecku

Please enter banners and links.

Turecko je zaujímavá krajina, keď berieme do úvahy jej polohu a históriu. Časť leží v Európe, časť v Ázii a vy môžete navštíviť a porovnať obe strany. Aj napriek tomu, že má Turecko nádherné pláže, nemali by ste vynechať ani historické centrá či krásne mešity, kam sa ako turisti môžete bez problémov pozrieť. Ktorá turecká destinácia vás láka?

 

Rušná vs. pokojná dovolenka

Absolútnym hitom je dovolenka v Antalyi. Toto letovisko sa nachádza na pobreží Stredozemného mora a je známe tiež množstvom kvalitných hotelov. V okolí mesta sú archeologické vykopávky, cítiť tu historickú grécku dominantnosť a prístav je ideálny na večernú romantickú prechádzku. Ten dotvára atmosféru starého mesta, do ktorého vedie pár schodov a to je plné reštaurácií, barov a obchodov.

 

Antalyia je rušné veľké mesto, no len necelých 40 kilometrov od neho nájdete menšie mestečko s vysokou kvalitou služieb, Kemer. Táto lokalita je pre náročnejších dovolenkujúcich, moderné hotely v Kemeri splnia vaše očakávania a nebude vám nič chýbať. Táto lokalita je pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku len v hoteli, pretože Kemer nemá veľké centrum mesta, len jednu hlavnú promenádu.

 

Domáce mravy

Dávajte si záležať na počte hviezdičiek a v Turecku určite nechoďte pod štyri. Chcete si predsa užiť oddych a nie mať problém s hygienou. Nezabúdajte, že krajina je z väčšiny moslimská, a teda zažijete denné zvolávanie na modlitby. A to hneď päťkrát každý deň.

 

V Turecku si musíte zvyknúť na správanie lokálov, ktorí v turistoch vidia možnosť zarobiť. Budú sa s vami dohadovať na cene za všetko a na dámy si toho dovolia niekedy až príliš. Letoviská a turistické miesta sú bezpečné, no bez mužskej spoločnosti sa nevyberajte na vlastnú päsť spoznávať zákutia miest. Musíte vedieť razantne odmietnuť ponuky a stáť si za svojimi rozhodnutiami. Pretože sa môže stať, že nakúpite suveníry, aké ste nemali ani v najdivokejších snoch.

FOTO: pexels.com