Radšej s ním ako sama?!

Please enter banners and links.

V tomto článku nebude reč o mužoch, ktorí nám idú občas na nervy svojou povahou a neporiadkom. Tentoraz budeme mať na mysli tých čo nami manipulujú, sú arogantní, klamú, podvádzajú nás, podceňujú alebo nám inak ubližujú. Ak ste v tejto skupine našli aj toho svojho spýtajte sa samej seba prečo ste ešte s ním. Čo je na ňom také úžasné, keď ho vôbec nezaujíma to, čo cítite? Nedokážete sa ho vzdať, vždy máte po ruke dobrú výhovorku…

 

Vaše deti musia mať otca

         Táto odpoveď je uspokojivá, ale len pre spoločnosť. Nikto nespochybňuje dôležitosť muža – otca pri výchove dieťaťa ale nezabúdajte, že vaša ratolesť potrebuje dobrého otca. Takého, ktorý sa bude svojmu potomkovi venovať, tešiť sa z neho, poskytne mu lásku, kúsok voľného času a pár dobrých rád. Muž, ktorý sa doma iba váľa v prepotených teplákoch s ovládačom v rukách, naozaj nestačí. Navyše mrazivé ovzdušie medzi vami a ním, hádky a nedostatok lásky dieťaťu škodí väčšmi než keby vyrastalo iba s vami. A novým ockom.

 

Je predsa dobrý v posteli

         Sex býva hnacím motorom hlavne na začiatku vzťahu ale vo vašom prípade je to stále jediná vec, ktorú na ňom ešte máte rada. Vo všetkom je totálne nemožný a poriadne vám ide jeho povaha na nervy, no sex s ním je ten najlepší na svete. Áno, orgazmus je skutočne krásna vec, ale to vám naozaj stačí pár minút spokojnosti?

 

Nezostane mi nič

         Úvahy o dedení, majetku a financiách sú pri zvažovaní rozchodu tie prvé. Ak ste je jasné, že nie každá z nás má chuť začať sama odznova s malej garsónke na okraji mesta, ale žiť kvôli materiálnemu zabezpečeniu s mužom ktorého už dávno neľúbite (a začínate ho nenávidieť) je masochistické. Dajte sama sebe šancu postaviť sa na vlastné nohy a dokázať si, že viete byť nezávislá a šťastná. Sama uvidíte ako sa vám bude ľahšie dýchať.

 

Reči ostatných

         Čo by na váš rozchod povedali ľudia? Ak ostávate s mužom, ktorého už nechcete iba preto, že sa bojíte reakcie okolia, dávate sama sebe ten najhorší a hádam i najstupídnejší dôvod pre pokračovanie. Ostatní vždy ohovárali, ohovárajú a ohovárať budú; ak nie váš vzťah tak čokoľvek iné na vašom živote. Žijú kamarátky s vašim frajerom? Vedia aký je? Možno vidia iba to, ako sa prezentuje na verejnosti, ale o tom čo sa deje doma už nemajú ani len tušenie. Rovnako ani vaša matka nemá právo rozhodovať o vašom živote pretože ona ho nezažije nadránom opäť opitého. Vaše rozhodnutia nemá nikto kritizovať, a ak to ktosi robí jednoducho ignorujte všetky komentáre.

 

Nechcem zostať sama

         Mnohé ženy sa po skrachovanom vzťahu vrhajú ihneď do nového iba preto, aby neboli samé. A čo je ešte horšie niektoré sa nerozídu radšej vôbec. Buď pochybujete že by ste našli lepšieho, alebo ste ešte viac skeptická a myslíte si že nenájdete vôbec nikoho. Uvedomte si však jednu podstatnú vec v živote – tie najlepšie veci prichádzajú často vtedy, keď ich najmenej čakáme. Pár týždňov vám bude smutno, poplačete si a zjete niekoľko čokolád. Potom vám však dôjde, že je vám takto ľahšie kdesi na duši a postupom času dáte šancu niekomu novému. Skúste to!

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net