Prvý trimester tehotenstva zvládnete ľavou zadnou

Please enter banners and links.

Gratulujeme k vytúženému bábätku! Ak ste v prvých týždňoch tehotenstva, iste dáte za pravdu, že niekedy to nie je také jednoduché, ako ste si možno mysleli. Dobre mienené rady všetkých žien okolo vás sú už únavné a častokrát i nepríjemné.

 

Zvládnete to aj sama

Svoje telo poznáte najlepšie a keďže všetci sme iní a reagujeme inak na rôzne podnety, rady iných ľudí by mali byť prijímané s veľkou rezervou. Tak je to hlavne v prípade tehotenstva. Zmätená nastávajúca mamička je zaplavená tými najrôznejšími hormónmi a posledné, čo potrebuje, je vytváranie ešte väčšieho chaosu a popletených myšlienok. Jeden hovorí to, druhý ono – nuž, tak kde je pravda?

 

Venujte sa svojmu telu, spoznávajte ho

Všímajte si naozaj všetko. Každú drobnú zmenu nielen fyzickú, ale aj psychickú. Môžete si vytvoriť denníček venovaný najkrajšiemu životnému obdobiu. Veď kto môže povedať, že nosí v sebe dve srdcia? Ste kráľovná! Teraz ste úplne jedinečná bytosť, ktorá má obrovské privilégiá. S čistým svedomím si to vychutnávajte, zneužívajte, ale hlavne sa radujte!

Žiadne čierne myšlienky tu nemôžu mať priestor. Akonáhle sa začnete strachovať a prepadnú vás tie najrôznejšie obavy z budúcnosti, začnete mať zdravotné ťažkosti, pretože vaše telo prirodzene zareaguje na psychické vnemy. Ako príklad nám poslúži aj tehotenská nevoľnosť a zvracanie. Myslite pozitívne!

 

Čas na seba

Deväť mesiacov tehotenstva vám darovala príroda, aby ste sa stihli pripraviť na najdôležitejšiu rolu svojho života – materstvo. Je to dlhá doba, ktorá pomôže aj vám, aj vášmu partnerovi prijať túto novú životnú zmenu. Teraz nastáva chvíľa, kedy treba prehodnotiť svoje životy a nastaviť sa tak, ako si to situácia vyžaduje. Mnoho dvojíc sa buď navždy rozíde, ale spozná ešte nové dimenzie lásky. Buď sa posunú vpred a začnú nový, lepší, plnší život alebo budú patriť do skupiny vyhlasujúcich, že narodením dieťaťa sa všetko končí.

Prácu odložte bokom, pretože máte pred sebou posledných deväť mesiacov, kedy si viete splniť všetky sny. Veľa oddychujte, navštevujte rôzne kurzy, venujte sa svojim koníčkom. Zmeňte svoje stravovacie návyky. Veľa ovocia a zeleniny a taktiež pobyt v prírode, prechádzky a stretávanie sa s priateľmi a rodinou – to je to, čo vám pomôže v prvom trimestri tehotenstva prekonať alebo úplne odolať jeho „nástrahám“.

FOTO: pexels.com