Prvá pomoc pre vaše vlasy

Please enter banners and links.

Asi každej z nás sa občas stáva, že ju buď prebije lenivosť, alebo proste nemáme čas umyť si večer vlasy. Stačí, že nedajbože zaspíme, nemáme čas sa skoro ani prezliecť a v zrkadle na nás číha nemilé prekvapenie. Mastné alebo spadnuté vlasy bez objemu a takmer žiaden čas. Aká je prvá pomoc, keď vás vlasy nechcú poslúchať?

Jednoduchosť aj sofistikovanosť

Najjednoduchšie a pri tom aj najrýchlejšie riešenie je vlasy sčesať do chvosta, alebo zapliesť do vrkoča. Ak nemajú objem, hravo ho gumičkou s doslova „ulízanými“ vlasmi zakryjete a vo vrkoči taktiež chýbať nebude. Najlepšie bude mastnotou zmohnuté vlasy vyzerať, ak si spravíte chvost, skrútite ho a vypnete do pevného drdolu. Ak dávate prednosť voľnejšiemu štýlu, zopnite si vlasy väčšou sponou a končeky rozstrapaťte s trochou gélu do všetkých strán.

Ak sú ale vlasy mastné, môžu pri chvoste vzniknúť na hlave akoby lysinky, a to by sa žiadnej z nás nemuselo páčiť. Najjednoduchším riešením je preto široká čelenka, pod ktorú šikovne schováte mastnú ofinu. Vlasom vzadu dodáte objem vyčesaním pomocou hrebeňa a trošky laku. Rovnako dobre poslúžia aj šatky na vlasy, pod ktoré schováte takmer čokoľvek a budete pri tom vyzerať naozaj štýlovo.

Rady pre kučeravé

Máte vlasy ako husté kučery a trápi vás taktiež problém, že by práve potrebovali umyť, ale akosi na to nie je čas? Aj vy máte viac riešení, ako ich zopnúť do chvosta, či skryť pod šatku, alebo čelenku. Postačí vám pri tom len gél na vlasy a trocha vody. Vodu si najlepšie pomocou rozprašovača nastriekajte na celý povrch hlavy. Trochu prejdite prstami, aby nadobudli stratený objem. Potom si na ruky rozotrite trochu gélu na vlasy a prejdite nimi po celej dĺžke vlasov. Kučery tak znovu budú vyzerať bohatšie a menej mastné, celý zázrak však vydrží len do večera.

Najúčinnejšia pomoc

Jednoznačne najúčinnejšia prvá pomoc pre mastne vlasy a vlasy bez objemu je suchý šampón. Kedysi sa používal celkom bežne, doteraz o ňom však dlhé roky nebolo počuť. Dnes sa opäť vracia vo vynovenej podobe a to vo forme spreja. Na rozdiel od pôvodného prášku sa preto jednoducho nanáša nastriekaním na celý povrch vlasov. Potom ich stačí trochu prehrabnúť prstami a vyutierať do uteráka do sucha. Ak ani na to nemáte čas, rýchlo si ich len prekefujte kefou alebo vyčešte hrebeňom. Výhodou suchého šampónu je, že vlasy po ňom sú veľmi poddajné a tým pádom ich upravíte do hocakého účesu. Suchý šampón funguje veľmi jednoducho: Kukuričný škrob, z ktorého je prevažne zložený, na seba naviaže mastnotu a špinu a tým dá vašim vlasom o deň krajší výzor.

Ak nemáte suchý šampón po ruke, postačí vám aj detský púder. Funguje takmer rovnako, tiež na seba naviaže mastnotu a trochu zdvihne objem celého účesu. Nevýhodou je, že sa ťažšie vyčesáva. Oboch suchých pomocníkov sa neoplatí používať veľmi často. Po určitej dobe totižto zvyšujú riziko vzniku lupín vo vlasoch.

Treba mať na mysli, že naše vlasy sa cítia najlepšie, ak sú pravidelne umývané a vyživované šampónmi a vodou. Niekedy to ale čas neumožňuje, prípadne nám cestu skríži nečakaná odstávka teplej vody. Napriek tomu si každá šikovná žena dokáže ľahko pomôcť a z nevýhody spraviť svoju prednosť.

Napísala: Lucia Zimanová

Foto: Graeme