Problémy za dverami spálne

Please enter banners and links.

Vraví sa, že vzťah nie je postavený na sexe. Ak sa však úprimne pozriete na vzťahy a ich fungovanie zistíte, že ak to neklape v posteli nebude to dobré ani v iných oblastiach. Nespokojnosť so sexuálnym životom sa odrazí na celom vzťahu často až natoľko, že sa dvojica rozíde.

Ak máte problémy, neviete sa uvoľniť alebo sa nudíte, je na mieste návšteva sexuológa alebo psychológa. Často sa totiž ukáže, že dôvody problémov sú banálne a ľahko odstrániteľné.

Čo nás za dverami spálne trápi najviac?

 

Bolesť pri pohlavnom styku

         Ak vás pohlavný styk bolí alebo je inak nepríjemný je jasné, že sa mu vyhýbate a neprináša vám žiadnu rozkoš. Dôvodom môžu byť zápaly, trhliny po pôrode alebo tiež nedostatočné zvlhnutie aj napriek predohre. Vylúčená však nie je ani cukrovka. Rozhodne by ste mali navštíviť svojho gynekológa aby našiel príčinu bolesti. Najčastejšie sa problém identifikuje ultrazvukom.

Kým bolesti nepominú doprajte si nežné milovanie alebo počet pohlavných stykov obmedzte. Dovolené sú však všetky ostatné sexuálne aktivity ktoré zaiste nemusíme menovať.

 

Snaha dosiahnuť orgazmus

         Nech si každý vraví čo chce, spokojný sexuálny život sa meral, meria a aj bude merať orgazmom a počtom orgazmov. Preto je pre každú ženu vyvrcholenie také dôležité. Poruchy dosahovania vrcholu sú druhou najčastejšou príčinou pre ktorú Slovenky navštevujú sexuológov.

Za problémom sa môžu skrývať napríklad ochorenia štítnej žľazy, užívanie niektorých liekov alebo nesprávne zvolená taktika milovania. Pokiaľ patríte k ženám, ktoré majú orgazmus iba priamym dráždením klitorisu, povedzte to svoju partnerovi bez okolkov. Sama budete prekvapená z toho, ako sa zmení váš pohľad na sexuálne šantenie.

Zabudnite na hanblivosť a spoznávajte svoje telo, skúšajte s partnerom nové praktiky, hovorte si navzájom svoje sexuálne predstavy a nebojte sa ani nakupovania erotických pomôcok. Iba ak budete poznať samu seba môžete byť spokojná a uvoľnená. Skúste to!

 

Nesúlad

         Nedokážete zosúladiť svoju chuť a predstavy o sexe? Vy máte chuť dvakrát za týždeň no on by vás najradšej mal každý druhý deň. Vy preferujete vášnivú predohru, jemu stačí pár dotykov. Vy chcete aby bol nežný a prežil to tak ako vy, on je rád drsnejší a spontánnejší.

Je nutné poznať jeho predstavu a on by mal vedieť tú vašu. Sexuológovia zo skúseností tvrdia, že niektoré predstavy sa dajú zladiť k spokojnosti oboch partnerov. Niekedy sa dá dôjsť ku kompromisom iba čiastočne alebo vôbec nie sú možné.

Zvážte, či chcete zostať s partnerom ktorý vám nerozumie. Rovnako sa treba zamyslieť aj nad tým, či vám bude stále stačiť iba kompromis namiesto celkového uspokojenia…

 

Nechuť spolu šantiť

         Nechuť na spoločný sex je najčastejším problémom partnerov. Sexuálna túžba klesá s únavou, problémami, vyťažením alebo pod vplyvom iných faktorov. Príčinou však môže byť aj to, že už milujete niekoho iného alebo vás priťahuje iný typ muža. Váš vkus sa mohol po čase zmeniť, prípadne vás terajší partner sklamal v živote a vy už nedokážete byť tak uvoľnená ako kedysi.

Komunikujte navzájom, zájdite do partnerskej poradne a testujte spoločnú fantáziu.

 

Dobrý, kvalitný a vzrušujúci sex utužuje vzťah s partnerom, napomáha k lepšej postave a odbúrava stres. Navyše vyzeráte mladšie, šťastnejšie, spokojnejšie. Je dokázané, že pravidelný sex posilňuje panvové dno čo zabraňuje neskoršiemu úniku moču. Preto sa milujte, vychutnávajte si spoločné chvíle a realizujte svoje predstavy.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net